GİRESUN'DA HAYVAN AŞI VE KÜPELEME ÇALIŞMALARI...

Hayvan Aşı ve Küpeleme çalışmaları başladı Gıda Tarım ve Hayvancılık Giresun İl Müdürlüğü bulaşıcı ve zoonotik hastalıklara karşı hayvan sağlığını ve gıda güvenliğini korumaya yönelik olarak saha çalışmalarına başladı.

Haber Resim Üstü
GİRESUN'DA  HAYVAN AŞI VE KÜPELEME ÇALIŞMALARI...
Ekonomi
G.Tarihi: 14.04.2018 01:03
260 Okunma
0
Haber Resim Altı
Hayvan Aşı ve Küpeleme çalışmaları başladı 

Konu ile ilgili olarak Giresun  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca uygulamaya konulan 2018 yılı Hayvan Hastalıklarıyla Mücadele Programı ve ilgili projeler kapsamında; Giresun ili genelinde şap, sığırların nodüler ekzantemi (LSD), kuduz ve brusella hastalıklarına karşı mobil veteriner sağlık ekiplerimiz tarafından aşılama çalışmalarına tüm hızıyla devam edilmektedir.
Şap Aşılama Kampanyası ile 2 aylıktan büyük ve LSD aşılama kampanyası ile 3 aylıktan büyük tüm sığır cinsi hayvanlar aşılanmakta olup; şap aşılama kampanyası 30 Nisanda, LSD aşılama kampanyası ise 29 Haziranda sona erecektir. Brusella hastalığına karşı 3-8 aylık yaştaki dişi sığırların aşılanmasına ve ‘Yenidoğan Buzağılarda Sağlığın Korunması Projesi’ kapsamındaki çalışmalara yıl boyunca devam edilecektir. Ayrıca kedi ve köpeklere de kuduz aşılaması yapılarak sağlık karnesi düzenlenmektedir.

İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimizce bu aşılama çalışmalarının yanı sıra 0-3 aylık yaştaki tüm sığır cinsi hayvanların küpelenerek kayıt altına alınmasına devam edilmektedir.

Üreticilerimizin büyükbaş hayvanlarını belirtilen yaş aralığında küpeleterek kayıt altına aldırmaları ve programlı aşılarını yaptırmaları hem bulaşıcı hastalıklardan korunma hem de buzağı ve malak desteklemesinden yararlanabilmeleri için kanunen zorunludur.” dendi.
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri