AVUKATLAR GÜNÜ KUTLANIYOR

AVUKATLAR GÜNÜ KUTLANIYOR,AV.İBRAHİM TOPAL EYNESİL GİRESUN

Haber Resim Üstü
AVUKATLAR GÜNÜ KUTLANIYOR
Eynesil
G.Tarihi: 17.04.2018 13:15
1013 Okunma
0
Haber Resim Altı
AVUKATLAR GÜNÜ KUTLANIYOR
“Hukuk sistemimizin ayrılmaz bir unsuru olan avukatlarımızın, savunma sorumluluğunu yüklenerek çok önemli bir işlevi yerine getirmektedirler. Toplumsal hayatın en büyük ihtiyaçlarından olan hak ve adaletin gerçekleştirilmesi açısından avukatlık, iddia, savunma ve karar üçlüsünden oluşan yargının en temel öğelerindendir. Savunmanın temsilcisi olan avukatlık müessesesinin işlemediği bir hukuk sisteminde hak ve adaletten söz edilemez. Adil bir yargılama için avukatlık olmazsa olmaz bir fonksiyona sahiptir. Medeniyet, ancak adaletin tesisiyle mümkündür. Adaleti sağlamak amacıyla çalışan tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyoruz”  
AVUKATLAR GÜNÜ TARİHİ
Cumhuriyetin İlanının ardından ilk defa en geniş katılımıyla 3 Ocak 1934 de İzmir'de gerçekleştirilen “Türkiye Avukatlar Birliği” toplantısında, 5 Nisan tarihi Avukatlar Günü olarak adlandırılmıştır. Yapılan Türkiye Avukatlar Birliği toplantısına katılım sağlayan baro başkanları ve temsilcileri ile tüm baroların tek bir çatı altında toplanması fikri sunulmuştur. Sunulan bu fikrin ardından çeşitli gazetelerde konuya ilişkin öneriler verilmeye başlanmıştır. Yaklaşık 24 yıl sonra 5 Nisan 1958 tarihinde İzmir Ticaret Odası toplantı salonunda düzenlenen 2 günlük toplantının sonrasında “Barolar Birliği'nin” kuruluş çalışmalarına başlamışlardır. Bunlarla beraber gerçekleştirilen görüşmeler nitecesinde tesadüf eden tarihler öneri olarak sunularak 5 Nisan ”Avukatlar Günü” olarak adlandırılmıştır.
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri