EYNESİL'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

EYNESİL'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Haber Resim Üstü
EYNESİL'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Eynesil
G.Tarihi: 03.12.2018 00:30
337 Okunma
0
Haber Resim Altı


 İlçemizde Öğretmenler Günü Kutlamaları 23 Kasım Cuma saat: 10.00’da İlçe Milli Eğitim Müdürü, tüm okul ve kurum müdürleri ile beraber ilçe Kaymakamı Sayın Mustafa TEMİZ’in makamında ziyaretleri kabul etmesi ile başladı.
         24 Kasım Cumartesi saat: 09.30’da İlçe Milli Eğitim Müdürü makamında tebrikleri kabul etmiş ardından saat 10.00’da Hükümet Konağı öünündeki Atatürk Büstüne Milli Eğitim Müdürü İsmail Hakkı GÜVEN, İmam Hatip Ortaokulundan 2 öğretmen ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi sunulmuş, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okunarak Bayrağımız göndere çekildi.
      Sunuculuğunu İmam Hatip Ortaokulu Matematik Öğretmeni Çağrı ÇİLEK’in yaptığı Çelenk Sunma Törenine tüm okul ve kurum müdürleri ve öğretmenler katıldı.
      26 Kasım Pazartesi günü saat 15.30’da Eynesil Anadolu Lisesi Konferans Salonunda İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü Programı icra edildi.
      Protokol Üyeleri, Daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, İlçemiz Okullarında görev yapan öğretmenlerin katıldığı Program sunuculuğu İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Enise AKTÜRK tarafından yapılmış ve İstiklal Marşımız İmam Hatip Orta Okulu müzik öğretmeni Esat GEDİKLİOĞLU tarafından okutuldu.
      Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından program Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK’un Öğretmenler günü mesajının okunması ile devam etti.
       Programda, genç öğretmenler adına Eynesil Anadolu Lisesi Fizik öğretmeni Işıl KELEŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Hakkı Güven ve İlçe Kaymakamı Sayın Mustafa TEMİZ günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalarını yaptılar.
      İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hulusi ÇINAR’ın kendi yazmış olduğu Öğretmenler günü ile ilgili şiirini okumasının ardından hazırlanan video gösteriminin izlenmesi ile program devam etti.
      24 Kasım Öğretmenler Günü programı, İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Oratoryo gösteriminin sunulması, şiirlerin okunması, göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreninin yapılması ile devam etti.
      Program, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle İlçemiz genelindeki ilkokullar arası resim, ortaokullar arası şiir, liseler arası kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildikten sonra, Öğretmen Marşının okunması ile  sona erdi.
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

TARİHTE BUGÜN

2010

ABD, internet devi Google insan vücudunun tamamının haritasını çıkaran yeni bir ağ tarayıcısı geliştirdi. İsmini google body olarak belirledi.

2004

AB, Türkiye ile 3 Ekim 2005'te müzakerelere başlama kararı aldı.

1998

Safranbolu kültürel varlık olarak Dünya Miras Listesi'ne alındı.

1996

Sedat Bucak'ın otomobilinde bulunan silahların Emniyet Müdürlüğü'ne ait olduğu belirlendi.

1995

Ganalı Kofi Annan BM Genel Sekreteri oldu.

1991

Türkiye'de ilk futbol cinayeti GS-BJK maçı sonrası gerçekleşti.

1989

Amerikan animasyon televizyon durum komedisi Simpsonlar, yarım saatlik prime time şovu olarak FOX'ta yayınlanmaya başlandı.

1981

Türkiye'li model ve oyuncu Tolgahan Sayışman, bugün doğdu.

1980

Türkiye'nin Sidney Başkonsolosu Şarık Arıyak ve koruma polisi Enver Sever silahlı saldırı sonucu öldü. Saldırıyı Asala adlı Ermeni terör örgütü üstlendi.

1973

Amerikan psikiyatri derneği, homoseksüelliği akıl hastalıkları listesinden çıkardı.

1971

3. Haliç Köprüsü'nün temeli atıldı.

1969

ABD hava kuvvetleri, yaptıkları UFO araştırmaları sonucunda dünyadışı bir uzay gemisine ilişkin kanıta rastlamadıklarını açıkladı.

1934

Kasım 1934 tarihli Kanun'la Kemal öz adlı Cumhurbaşkanı'na verilen Atatürk soyadının veya bunun başına ve sonuna söz konarak yapılan adların hiçbir kimse tarafından öz ve soyadı olarak alınamayacağına dair Kanun, TBMM'de kabul edildi.

1926

Uşak Şeker Fabrikası açıldı.

1918

Fransız askerleri denizden Mersin'e çıkarma yapmaya başladı. Mersin, Tarsus, Adana, Ceyhan, Misis ve Toprakkale işgal edildi.

1908

II. Meşrutiyet'in ilanından sonraki seçilen yeni Osmanlı Meclis-i Mebusanı ilk toplantısını yaptı.

1908

İttihat ve Terakki Cemiyeti, II. Meşrutiyet'in ilanından sonra İttihat ve Terakki Fırkası adını aldı.

1903

Wright Kardeşler benzin motorlu uçakları ile Kitty Hawk'ta (Kuzey Karolina) ilk uçuşu geçekleştirdi: uçuş mesafesi 37 m, uçuş süresi 12 saniye.

1790

Meksika'da Azteklere ait "Aztek takvimi" bulundu.

1777

Fransa, ABD'yi ilk tanıyan devlet oldu.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri