MYO’DA MEZUNİYET COŞKUSU!

TİREBOLU MYO,TİREBOLU MYO’DA 22’NCİ MEZUNİYET COŞKUSU!

Haber Resim Üstü
MYO’DA MEZUNİYET COŞKUSU!
Eynesil
G.Tarihi: 16.05.2018 03:46
491 Okunma
0
Haber Resim Altı

Giresun Üniversitesi’ne bağlı Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu’nda 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni 9 Mayıs Çarşamba günü yapıldı…

Tirebolu’da 1994 yılında açılan ve bugüne kadar binlerce öğrenci mezun eden Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu’nda, 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 9 Mayıs Çarşamba günü ilçenin Körliman Mahallesindeki Spor Salonunda yapıldı. Velilerin de yoğun ilgi gösterdiği törende, dereceye giren öğrencilere ödüller verilirken; geleneksel Kep Fırlatma merasimi de yapıldı.

Tirebolu MYO’daki 22’nci Mezuniyet Törenine; Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Serkan Soylu ile Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abbas Karaağaçlı, Tirebolu Belediye Başkan Yardımcısı Mazlum Tomak, Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas, Tirebolu MYO Müdürü Doç. Dr. İhsan Cora ve okulun tüm akademisyenleriyle ilçedeki daire amirleri katıldı. Proğram sunuculuğunu Merve Yetkin’in yaptığı Mezuniyet Töreninde, okul müdürü Cora ve Rektör Yardımcısı Soylu, öğrencilere hitaben birer konuşma yaparak, bundan sonraki hayatlarında başarılar dilediler. Daha sonra kürsüye davet edilen okul birincisi Alihan Sayın, mezun arkadaşları adına anlamlı bir konuşma yaparak, kendilerini yetiştiren hocalara teşekkür etti. Konuşmaların ardından Ödül Törenine geçildi. İlk olarak okul birincisi Alihan Sayın, ödülünü Rektör Yardımcısı Soylu’nun elinden alırken; okul ikincisi Dilek Ünal’a Belediye Başkan Yardımcısı Tomak ve okul üçüncüsü Halil Mandal’a da İletişim Fakültesi Dekanı Elmas ödül verdi.

Okulda ilk 3’e giren öğrencilere verilen ödüllerin ardından, bölümlerinde birinci olan öğrencilerin ödüllendirme işlemine geçildi. Tirebolu MYO’da 2017-2018 Akademik Yılında Muhasebe ve Vergi Bölümünde Mehmet Ali Patan’ın; Geleneksel El Sanatları Bölümünde Filiz Şahin’in; Finans, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümünde Gülbahar Yılmaz’ın ve Elektrik ve Enerji Bölümünde ise Hasan Patan’ın birinci oldukları anons edilirken; daha sonra bölümlerinden mezun olan öğrencilere hocaları tarafından belgeleri dağıtıldı.

Salondaki proğramın son bölümünde geleneksel Kep Fırlatma Töreni yapıldı ve hep birlikte keplerini havaya atan öğrenciler, tribündeki velileriyle büyük sevinç yaşadılar. Kep Fırlatma Töreninden sonra katılımcılar MYO’daki El Sanatları Sergisini gezdiler.
Öte yandan, bu yıl 22’nci mezunlarını veren Tirebolu Mehmet Bayrak Yüksek Okulu, 2017-2018 Akademik Yılında 350 öğrenciyi daha mezun ettti. Bilindiği gibi, Tirebolu’da 1994 yılında eğitim-öğretime başlayan ve 12 yıl KTÜ bünyesinde faaliyet gösteren MYO, 2006 yılından bu yana Giresun Üniversitesi’ne bağlı olarak hizmet veriyor.Mahmut BORA

Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

TARİHTE BUGÜN

2010

ABD, internet devi Google insan vücudunun tamamının haritasını çıkaran yeni bir ağ tarayıcısı geliştirdi. İsmini google body olarak belirledi.

2004

AB, Türkiye ile 3 Ekim 2005'te müzakerelere başlama kararı aldı.

1998

Safranbolu kültürel varlık olarak Dünya Miras Listesi'ne alındı.

1996

Sedat Bucak'ın otomobilinde bulunan silahların Emniyet Müdürlüğü'ne ait olduğu belirlendi.

1995

Ganalı Kofi Annan BM Genel Sekreteri oldu.

1991

Türkiye'de ilk futbol cinayeti GS-BJK maçı sonrası gerçekleşti.

1989

Amerikan animasyon televizyon durum komedisi Simpsonlar, yarım saatlik prime time şovu olarak FOX'ta yayınlanmaya başlandı.

1981

Türkiye'li model ve oyuncu Tolgahan Sayışman, bugün doğdu.

1980

Türkiye'nin Sidney Başkonsolosu Şarık Arıyak ve koruma polisi Enver Sever silahlı saldırı sonucu öldü. Saldırıyı Asala adlı Ermeni terör örgütü üstlendi.

1973

Amerikan psikiyatri derneği, homoseksüelliği akıl hastalıkları listesinden çıkardı.

1971

3. Haliç Köprüsü'nün temeli atıldı.

1969

ABD hava kuvvetleri, yaptıkları UFO araştırmaları sonucunda dünyadışı bir uzay gemisine ilişkin kanıta rastlamadıklarını açıkladı.

1934

Kasım 1934 tarihli Kanun'la Kemal öz adlı Cumhurbaşkanı'na verilen Atatürk soyadının veya bunun başına ve sonuna söz konarak yapılan adların hiçbir kimse tarafından öz ve soyadı olarak alınamayacağına dair Kanun, TBMM'de kabul edildi.

1926

Uşak Şeker Fabrikası açıldı.

1918

Fransız askerleri denizden Mersin'e çıkarma yapmaya başladı. Mersin, Tarsus, Adana, Ceyhan, Misis ve Toprakkale işgal edildi.

1908

II. Meşrutiyet'in ilanından sonraki seçilen yeni Osmanlı Meclis-i Mebusanı ilk toplantısını yaptı.

1908

İttihat ve Terakki Cemiyeti, II. Meşrutiyet'in ilanından sonra İttihat ve Terakki Fırkası adını aldı.

1903

Wright Kardeşler benzin motorlu uçakları ile Kitty Hawk'ta (Kuzey Karolina) ilk uçuşu geçekleştirdi: uçuş mesafesi 37 m, uçuş süresi 12 saniye.

1790

Meksika'da Azteklere ait "Aztek takvimi" bulundu.

1777

Fransa, ABD'yi ilk tanıyan devlet oldu.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri