2018–2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Güvenliği Toplantısı

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Öncesi Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Haber Resim Üstü
2018–2019 Eğitim Öğretim Yılı  Okul Güvenliği Toplantısı
Giresun
G.Tarihi: 20.09.2018 07:48
478 Okunma
0
2018–2019 Eğitim Öğretim Yılı öncesinde, Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında; okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele, eğitim kalitesinin artırılması ve diğer hususlarla ilgili bir toplantı yapıldı.
 
Giresun Merkez Aksu Mahallesinde bulunan Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesinde 13 Eylül Perşembe günü sat 14:00’de gerçekleşen toplantıya; Vali Harun Sarıfakıoğulları, Vali Yardımcısı Metin Maytalman, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Bilim Sanat Merkezi Müdürü ile il genelindeki; lise, ortaokul, ilkokul müdürleri halk eğitimi merkezi müdürleri, rehberlik ve araştırma merkezi müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı.
 
Toplantının açılışında konuşan Vali Sarıfakıoğulları, “Eğitim öğretim yuvalarımızın güvenliğini sağlamak, güvenlilikle alınan tedbirleri sizlerle paylaşmak ve daha güvenli rotasyonları nasıl oluştururuzu sizlerle paylaşmak için bir aradayız. İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ‘Güvenli Okul, Güvenli Eğitim’ sloganıyla bir çalışma başlattık. Bu çalışma kapsamında okullarımızın güvenlik birimlerince risk analizi yapıldı. Bu risk analizleri neticesinde okullarımız dört sınıfa ayrıldı. Birinci derecede risk içeren okullarımızdan ilkokullarımız ile birinci ve ikinci derece risk teşkil eden ortaokul ve liselerimizde polis memuru görevlendirmesi yapıyoruz. İl merkezimizde bu sayı 18 okulumuz için mevzubahis. 18 okulumuzda 15 güvenlik görevlimizi görevlendirdik.
 
Bunun dışında birinci ve ikinci derece risk içeren her okulumuzda özel güvenlik görevlisi olacak. Ayrıca yine geçen yıllarda olduğu gibi okul güvenlik koordinasyon görevlimiz olacak. Polis memurlarımız, okul aile birliğimizle, okul müdürleri sürekli telefon trafiği teması içinde olacaklar ve okullarımızla ilgili konuları haftalık, aylık şekliyle raporlayacaklar.
 
Okullarımız bizim için en güvenli olması gereken yerler. Be sebeple geçen yıl okul ve çevrelerinde ilgisiz şahısların bulunmaması için bir Valilik kararı almış ve uygulamıştık.
 
İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığımız tarafından okulla ilgisi bulunmayanların tespiti yapılarak haklarında işlem yapılmıştır. Bu uygulama bu yılda devam edecek. Okullarımızın çevresinde; okullarımızla ilgisiz, çocuklarımızı, öğretmenlerimizi rahatsız eden hiçbir enstrüman, hiçbir figür istemiyoruz. İlgisiz kişileri derken bunun içinde seyyar satıcılarda var. Seyyar satıcıları da istemiyoruz okul çevrelerinde. Okul kantinlerimiz zaten bunun için var. Okul kantinlerinin kontrolünü yapıyoruz. Sağlıklı tüketim ve çocuklarımızın dış tehditlere açık olmaması için güvenlik soruşturmaları dahil olmak üzere her türlü tedbiri alıyoruz. Bu nedenle arzu ediyoruz ki bir narkotiğin, uyuşturucu türevi bir unsurun bu seyyar satıcılarla ya da ilgisiz kapı önünde bulunan kişiler tarafından okula getirilmesini önleyeceğiz.
 
Yine okul çevrelerindeki kafeteryalar, internet kafeler, dükkanlar vb yerler eğer çocuklarımıza sigara, alkol vb bir takım kötü alışkanlıkları kazandırması noktasında bir gözlem sahibi olursak derhal işlem yapacağız. Buralar rutin olarak kontrol edilecek.
 
Trafikle ilgili olarak ta ana arterler üzerinde olan okullarımızın hem giriş hem de çıkış saatlerinde trafik ekipleri bulunduracağız. Okul taşımalı servis araçlarının denetimleri aksatılmadan yapılacak. Bunlar hız limitleri, telefonla görüşmeme, emniyet kemeri, araç kamerası gibi uyması gereken ne kural varsa uymaları için denetimler sıklıkla yapılacak.
 
Yine eğitim öğretim yılında okul aile birliklerimizin, okullarımıza, öğretmenlerimize bu hususlarda destek vermesini istiyoruz” dedi.
 
Vali Sarıfakıoğulları’nın konuşmasının ardından, İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında, çocuklarımızın daha güvenli eğitim öğretim ortamında yetiştirilmelerinin sağlanması için 2007 yılında imzalanan daha sonra 22 Aralık 2016 tarihinde güncellenen “İşbirliği Protokolü” gereğince, muhatapları tarafından yapılacak çalışmalar hakkında katılımcılara detaylı sunum gerçekleştirildi.
 
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

TARİHTE BUGÜN

2017

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığındaki 65. Hükümet'te yapılan değişiklikle kabineye 6 yeni isim girdi, 5 bakanın görev yeri değişti.

2017

Sanatçı Harun Kolçak, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 62 yaşında hayatını kaybetti

2016

YÖK, bütün devlet ve vakıf üniversitelerindeki toplam bin 577 dekanın istifasını istedi.

2016

Radyo ve televizyon üst kurulu(RTÜK), darbe girişiminde bulunan FETÖ ile iltisaklı, ilişkili ve destek içinde olduğu belirlenen tüm radyo ve televizyon kuruluşlarının bütün yayın hak ve lisanslarını oy birliğiyle iptal etti.

2016

ABD Başkanı Barack Obama, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde Türkiye'de demokratik bir şekilde seçilmiş hükümeti yıkmayı hedefleyen darbe girişimini kınadıklarını ve Türkiye'de demokrasiyi desteklediklerini ifade etti

2013

Türk yazar Leyla Erbil, bugün vefat etti.

2010

Uçaklardaki ''kara kutu''nun mucidi Avustralyalı David Warren, 85 yaşında öldü.

2009

Türkiye'de tüm lokanta , meyhane vb. kapalı alanlarda sigara yasağı uygulaması başladı.

2002

Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden, Cumhuriyetçi Demokrasi Partisi'ni (CDP) kurdu.

1998

1980'lerin ünlü bankerlerinden Yalçın Doğan, Ankara'da uğradığı silahlı saldırıda öldü.

1996

1996 Yaz Olimpiyatları, Atlanta-Georgia'da başladı.

1993

İstanbul Su ve Kanalizasyon İşletmesi Genel Müdürü Ergun Göknel, yolsuzluk iddiasıyla görevden alındı.

1993

Van'ın Bahçesaray ilçesi Sündüz Yaylası'na saldıran teröristler, 15 çocuk ile 9 kadını öldürdü.

1991

Türk futbolcu (kaleci) Eray İşcan, bugün doğdu.

1991

ABD Başkanı George Bush, resmi bir ziyaret için Türkiye'ye geldi.

1990

New York Federal Mahkemesi, Karun Hazinesinin Türkiye'ye iadesi için açılan davada Türkiye lehine karar verdi. Metropolitan Museum of Art yetkililerinin 363 parçalık hazineyi Türkiye'ye iade etmek istemesi üzerine anlaşmaya varıldı.

1987

Mehmet Terzi, San Francisco Maratonu'nu kazandı.

1980

12 Mart dönemi Başbakanı Nihat Erim, İstanbul'da öldürüldü.

1980

Türkiye Cumhuriyeti başbakanı Nihat Erim, suikaste kurban gitti.

1979

Sandinistalar, Nikaragua'da Managua'ya girdi.

1980

1980 Yaz Olimpiyatları, Moskova'da başladı. Sovyetlerin Afganistan'ı işgalini protesto eden pek çok ülke olimpiyatlara katılmadı.

1954

Elvis Presley, ilk albümü ''That's All Right Mama''yı çıkardı.

1948

Gizli oy, açık sayım sistemini getiren yeni Seçim Kanunu kabul edildi.

1948

Millet Partisi kuruldu.

1912

Yaklaşık 190 kg ağırlığında bir meteor, Navajo County-Arizona semalarında infilak etti ve parçalar kentin üzerine yağdı.

1929

İtalyan ressam Fausto Zonaro 75 yaşında San Remo'da öldü.

1870

Fransa, Prusya'ya savaş ilan etti.

1670

Şarap içilmesi yasaklanan İstanbul'da bütün meyhaneler yıktırıldı.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri