Açık Kapı Milletin Kapısı Uygulamaya Geçti

Açık Kapı Milletin Kapısı Uygulamaya Geçti

Haber Resim Üstü
Açık Kapı Milletin Kapısı Uygulamaya Geçti
Giresun
G.Tarihi: 11.07.2018 23:22
788 Okunma
0
Haber Resim Altı


Valimiz Harun Sarıfakıoğulları'nın 13 Nisan tarihinde başlatığı İçişleri Bakanlığımızın vatandaş odaklı hizmetlerinden biri olan “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulamasını Giresun Valiliği Hizmet Binası A Blok girişinde başvuru almaya devam ediyor.
 
Giresun Valiliği’nde “Açık Kapı Milletin Kapısı”  uygulamasını başlatan Vali Sarıfakıoğulları, bu uygulama ile vatandaşlar tarafından yapılan bütün talep ve şikâyetlerin,  “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulaması yazılım sistemindeki havuzda toplanarak elektronik yazılım alt yapısı ile kurumlarda belirlenen irtibat görevlilerine iletileceğini söyledi.
 
Vali Sarıfakıoğulları, “Kurum görevlileri ve birim sorumluları tarafından alınan başvurular, sisteme kayıt tarihinden itibaren hiç bekletilmeden, en geç 7 gün içinde cevaplandırılacaktır. Verilecek cevaplar, başvuruların okunabileceği bir link ile birlikte cep mesaj (SMS) olarak vatandaşa bildirilecektir. Başvuran kişiler isterlerse, Açık Kapıdaki görevli personelimizden de başvurularının süreci ile ilgili bilgi alabilecektir” dedi.
 
“Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulamasının, bu uygulamadan sorumlu Vali Yardımcısı tarafından takip edilebileceğini ifade eden Vali Sarıfakıoğulları, “Yapılan başvurular ve bu başvuruların aşamaları tarafımdan da görülebilecek, bu uygulama ile kurumlarımızla ilgili hangi alanlarda sorunlar var, ne tür talepler geliyor, kaç gün içinde cevaplanıyor şeklindeki analizler yapılabileceğiz. Gerekirse bazı bölümlerine bizler de müdahalede bulunabileceğiz” diyerek kurum amirlerinden uygulamanın takibini ve kendi birimlerindeki Açık Kapı görevlilerinin başvurulara en kısa sürede cevap verilmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi. Yasal süresini hiçbir şekilde geçirilmemesi uyarısında bulundu.
 
Giresun Valiliği’ndeki “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulamasında 5 personel görevlendirilmiş olup, bu personeller başvuruda bulunan vatandaşların taleplerini alarak konusuna göre ilgili birimlere iletecek, sorunun çözümünün takibinin yapacak ve koordinasyonu sağlayacaktır.
 
Vatandaşlar Açık Kapı uygulamasına;
 
        - Yüz yüze Açık Kapı personeli aracılığı ile,
 
        - İnternetten https://www.acikkapi.gov.tr adresi üzerinden,
 
        - Mobil cihazlar (Akıllı telefonlar vb.) üzerinden,
 
Başvuru yapılabilecekler, başvurunun alındığına dair kısa mesaj (SMS) ile başvuru sahibine bilgilendirme yapılacak olup, verilecek olan sorgulama numarası ile başvuruların takibi yapılabilecektir.
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Haber Yorumlar Altı

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri