GİRESUN’DA 163 MİLYON TL YATIRIM

GİRESUN’DA 163 MİLYON TL YATIRIM

Haber Resim Üstü
GİRESUN’DA 163 MİLYON TL YATIRIM
Giresun
G.Tarihi: 12.06.2018 17:00
702 Okunma
0
Haber Resim Altı


GİRESUN’DA 163 MİLYON TL YATIRIM


ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI PROF. DR. VEYSEL EROĞLU GİRESUN’DA 163 MİLYON TL YATIRIM BEDELLİ 13 ADET TESİSİN TEMELİNİ ATACAK VE AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRECEK

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Giresun’da tesis edilen 13 tesisten 2 adet tesisin açılışını gerçekleştirecek, 11 adet tesisin ise temelini atacak. Açılışı gerçekleştirilecek tesislerin 1 adedi Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve 1 adedi de Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından Giresun’a kazandırılacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan 9 adet, Orman Genel Müdürlüğü’nce yapılacak 1 adet ve DKMP Genel Müdürlüğü’nce yapılacak 1 adet tesisin de temelini atacak.


Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 11 Haziran Pazartesi günü saat 13.00’da Valilik önünde düzenlenecek olan toplu temel atma ve açılış merasimi ile 163 milyon TL yatırım bedelli 13 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.


Ayrıca, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından bugüne kadar şehre 1 milyar 300 milyon TL yatırım yapıldı.


Giresun’a 163 Milyon TL’lik 13 Tesis


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, düzenlenecek toplu açılış ve temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Çamoluk Usluca Barajı, Çamoluk Yenice Barajı, Şebinkarahisar Dönençay Barajı Sulaması, Alucra Barajı Sulaması, Şebinkarahisar Ovacık Barajı Sulaması, Şebinkarahisar Toplukonak Göleti Sulaması ile 3 adet taşkım koruma tesisinin temelini atacak. Ayrıca, Prof. Dr. Veysel Eroğlu ağaçlandırma ve ormancılık projelerini içeren çalışmalarla, Köroğlu Tabiat Parkı Yaban Hayatı Eğitim Merkezi’nin temelini de atacak.


Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde DSİ Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan 1 adet taşkın koruma tesisinin ve DKMP Genel Müdürlüğü’nce tamamlanan 1 adet tesisin de açılışını gerçekleştirecek.


Temeli atılacak ve açılışı yapılacak 13 tesisin maliyeti ise 163 milyon TL.


Ayrıca, Giresun’da düzenlenecek merasimde 10 aileye gelir getirici tür, 11 aileye de ORKÖY sertifikası verecek olan Prof. Dr. Eroğlu nar, hurma, ıhlamur, kara yemiş ve sarıçam fidan türlerinden oluşan toplam 2.500 adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.


Giresun’un Münbit Toprakları Suya Kavuşuyor


Temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesislerle 28.080 dekar zirai alan suya kavuşacak. 1 milyon 140 bin metreküp su biriktirilecek. İl merkezi ve 3 ilçe taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca ormanlık alanların artırılması ile orman köylülerinin desteklenmesi sağlanacak.
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri