Giresun’da ÇATAK Programı Desteklemeleri Devam Ediyor

Giresun’da ÇATAK Programı Desteklemeleri Devam Ediyor

Haber Resim Üstü
Giresun’da ÇATAK Programı Desteklemeleri Devam Ediyor
Giresun
G.Tarihi: 17.01.2018 22:09
539 Okunma
0
Haber Resim Altı
Giresun’da ÇATAK Programı Desteklemeleri Devam Ediyor
İlimizde  “Çevre Amaçlı Tarım Arazilerini Koruma (ÇATAK) Programı” kapsamında yürütülen çalışmalar ve verilen desteklerle ilgili İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle:
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan “Çevre Amaçlı Tarım Arazilerini Koruma (ÇATAK) Programı” kapsamında; toprak ve su kalitesinin korunması, doğal kaynakların sürdürülebilirliği, erozyonun önlenmesi ve tarımın olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik koruma programını tercih eden üreticilerin desteklenmesi amaçlanmaktadır.
 
Giresun ilimizde ÇATAK programı 2015 yılından itibaren başlamış olup, geçtiğimiz yıl proje kapsamında; Espiye, Keşap ve Şebinkarahisar ilçelerimizde hassas bölge olarak belirlenen köylerde Çevre Dostu Tarım Teknikleri ve Kültürel Uygulamalardan 3. kategoride  Keşap ve Espiye’de Organik Tarım veya İyi Tarım Uygulamaları ile kireç veya  ahır-çiftlik gübresi uygulaması yapılmış ayrıca  2. kategori kapsamında Espiye ve Keşap’ta ahır veya çiftlik gübresi ile kireç  uygulaması gerçekleştirilmiştir. Toprak ve su yapısının korunması ile erozyonun önlenmesi amacıyla 2. kategoride Şebinkarahisar’da   ahır veya çiftlik gübresi ile taş toplama uygulaması yapılmıştır. 2017 yılı için il genelinde ÇATAK programına dahil olan 335 üreticimize toplam  9 bin 327 dekar alanda, 860 bin 406 lira destekleme ödemesi yapılacaktır.
 
ÇATAK programı desteklemeleri T.C. kimlik numarasının son rakamlarına göre ödenecek olup;
0-2-4 ile bitenler 29.12.2017 tarihinde saat 18:00 dan sonra,
6-8 ile bitenler 12.01.2018 tarihinde saat 18:00 dan sonra ödenmeye başlanacaktır.
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri