GİRESUN EN İYİ ŞEKİLDE TANITILACAK

GİRESUN EN İYİ ŞEKİLDE TANITILACAK

Haber Resim Üstü
GİRESUN EN İYİ ŞEKİLDE TANITILACAK
Giresun
G.Tarihi: 19.10.2019 10:24
776 Okunma
0
GİRESUN EN İYİ ŞEKİLDE TANITILACAK

İl Turizm İcra ve Yönetim Kurulu’nun 2019 yılı ikinci toplantısı, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında gerçekleştirildi.

Giresun Ramada Otelde, 07 Ekim Pazartesi günü saat 19:30’de gerçekleştirilen toplantıda; Turizm Koordinasyon Kurulu çalışmaları hakkında genel bilgilendirme yapılırken, 2019 yılının ilk toplantısında alınan kararlar ve 2019 Yılı Eylem Planı’nın içeriği ile Fuar ve Tanıtım Günleri Eylem Planı gözden geçirilerek, tanıtım faaliyetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesi için yapılacak çalışmalar ele alındı.

Toplantıda yaptığı konuşmasında, ilimizin; doğası, yaylası, mineralli suları, dağları, gastronomisi, tarihi ve kültürel dokusuyla zengin bir yapıya sahip bulunduğunu belirten Vali Sarıfakıoğulları, “Geçtiğimiz ay içinde yapılan Giresun Gastronomi Günleri ile ülkenin önemli gastronomi otoriteleri tarafından gastronomi zenginliğimiz ortaya çıkarılmıştır. İlimizin vejetaryen mutfağının çok önemli olduğu yazılı ve görsel basında paylaşılmıştır. Turizm Eylem Planını hayata geçirerek, bu plan çerçevesinde; Turizm Koordinasyon Kurulu’nu, Turizm Yönetim İcra Kurulu’nu, Sektörel İzleme Kurulu’nu ve çalışma gruplarını faaliyete geçirdik. Kamu kurum ve kuruluşları bu oluşuma çok önemli destek sağladılar. Böylelikle ‘Turizm Eylem Planı’ rehberliğinde daha hızlı hareket etme olanağı bulunmuş oldu” dedi.

Turizmle ilgili ilimizde yapılan ve yapılacak alt yapı çalışmalarına da değinen Vali Sarıfakıoğulları, “Altyapı çalışmaları olarak tarihi Zeytinlik Mahallesi’nde kamulaştırmalara başlayacağız. Zeytinlik Mahallesini bir merkez haline getirmek için bir meydan oluşturmayı planlıyoruz. Halen bina onarımlarına ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarına devam edilmektedir. Zeytinlik Mahallesinde ki çalışmalarda iyi noktada bulunmaktayız. Yayla ve tabiat parklarında gelişme planları onay aşamasındadır. 2020 yılında yaylalardan altyapı eksikliklerini gidermek için yatırım çalışmalarına başlanacaktır. Özellikle WC ve lavabo sorunlarını gidermek için kiralama ve hizmet alımı yoluyla sürekliliği sağlayacak çalışmalar yapılacaktır. Kerasus olarak adlandırılan alan 5 yıldızlı otel yapılması için ihaleye çıkarılarak, ihaleyle ilgili sözleşme içerikleri bütün grup ve zincir otellere gönderilmiştir. Amacımız ilimizde bir tane 5 yıldızlı otel olmasıdır.

Yaylalarda turizm yatırımlarının önünü açmak ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için yıkımlar yaptık. Ancak bu yıkımlarla ilgili kamuoyundan gerekli desteği göremedik. Bu konuda kamuoyundan gerekli desteği bekliyoruz. Fuarlara; kamu ve özel sektörlerle katılmak istiyoruz. Özellikle Göbeklitepe Fuarına mutlaka katılım sağlamalıyız. Turizm Koordinasyon Kurulu ile Turizm Eylem Planı çerçevesinde, kamu ve özel sektörün turizm alanında tek çatı altında bir araya gelmesi sağlanmıştır. Turizm sektörünün Giresun Üniversitesi’nin desteğiyle eğitim programına alınması, sektörün gelişmesi için çok önemli olacaktır” açıklamalarında bulundu.

Toplantıda; Turizm Koordinasyon Kurulu çalışmaları, 2019 yılı 1.Toplantısında alınan kararlar ve 2019 yılı Eylem Planının içeriği, Fuar ve Tanıtım Günleri Eylem Planı ve tanıtım çalışmaları ile ilgili olarak İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci tarafından katılımcılara yönelik sunum yapıldı.

Toplantıya katılan; Giresun Belediye Başkanı Av.Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can ve sektör temsilcileri de yaptıkları konuşmalarda, turizmin Giresun için en önemli sektör olduğunu belirterek, birlikte hareket edileceğine vurgu yaptılar.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

TARİHTE BUGÜN

2017

BM, 25 Ağustos'tan bu yana Myanmar'daki şiddet olaylarından kaçarak Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanların sayısının 603 bine ulaştığını bildirdi

2016

Taksim'deki Gezi Parkı eylemleriyle ilgili 7'si yabancı uyruklu 255 sanığın yargılandığı

2013

Hrant Dink cinayeti davasında hakkında yakalama kararı çıkarılan sanıklardan Erhan Tuncel, İstanbul'da yakalandı

2011

Van'da 7.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

2005

Necmettin Erbakan'ın eşi, Nermin Erbakan, bugün hayatını kaybetti.

2004

Hakkında kırmızı bülten çıkarılan Haluk Kırcı, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de yakalandı

1999

Türk sinema oyuncusu Neriman Köksal, bugün vefat etti.

1993

Karun Hazinesi, 28 yıl sonra Türkiye'ye getirildi.

1983

Beyrut'ta Amerikan ve Fransız barış gücü karargahlarına patlayıcı yüklü kamyonlarla intihar saldırısı yapıldı. 241 Amerikan deniz piyadesi ve 58 Fransız paraşütçü öldü.

1972

Zonguldak'ta iki ayrı kömür ocağında grizu patlamasında 20 işçi öldü, 76 işçi yaralandı.

1965

Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel hükümeti kurma görevini Adalet Partisi Genel Başkanı Süleyman Demirel'e verdi.

1960

Genel nüfus sayımı: Türkiye'nin nüfusu 27.754.820

1956

Macaristan'da Sovyet egemenliğine karşı ayaklanma başladı. Bütün ülkeye yayılan gösterilerde, isyancılar Sovyet birliklerinin çekilmesini istediler.

1954

Almanya'nın NATO'ya girişiyle ilgili Paris Antlaşması imzalandı.

1953

Türk sosyolog ve tarihçi, Taner Akçam, bugün doğdu.

1946

Birleşmiş Milletler, ilk genel toplantısını New York'ta yaptı.

1940

Efsane futbolcu Pele, Brezilya'da dünyaya geldi

1929

New York Borsasında hisse senetlerinin değerindeki sürekli düşüş yavaş yavaş paniğe yol açmaya başladı

1929

Türk yazar Adalet Ağaoğlu, bugün doğdu.

1915

New York'ta 25-30.000 kadın oy hakları için 5. Cadde'de yürüyüş yaptı

1911

Trablusgarp Savaşı'nda İtalyan yüzbaşı Carlo Piazza, Bingazi'deki Osmanlı siperleri üstünde tarihin ilk askeri keşif uçuşunu gerçekleştirdi.

1853

Kırım Savaşı başladı.

1840

Posta ve Telgraf Nezareti kuruldu.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri