GİRESUN VALİSİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Vali Sarıfakıoğulları, Seyahat İzin Kurullarının Çalışmalarını Denetledi Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, 28 Mart Cumartesi günü saat: 17:00'den itibaren Valiliklerin iznine tabi tutulan iller arası otobüs seferleri ile ilgili çalışmaları yakından takip

GİRESUN VALİSİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Giresun
G.Tarihi: 09.04.2020 06:48
2655 Okunma
0
Vali Sarıfakıoğulları, Seyahat İzin Kurullarının Çalışmalarını Denetledi

Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, 28 Mart Cumartesi günü saat: 17:00'den itibaren Valiliklerin iznine tabi tutulan iller arası otobüs seferleri ile ilgili çalışmaları yakından takip ediyor.

30 Mart Pazartesi günü Valilik Toplantı Salonunda, Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında; Belediye Başkanı Av.Aytekin Şenlikoğlu, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Sahil Güvenlik 73 Komutanı Yüzbaşı Fırat Aslan, İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Ahmet Bal, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Kara, Giresun Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan İbrahim Çeltik, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Özgür Nevruz ve Giresun Bölge Trafik Şube Müdürü Ferda Yılmaz’ın katılımıyla, Koronavirüs ile mücadelede ulaşım ve seyahat konularının da ele alındığı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Seyahat izin belgelerinin düzenlenmesi ve seyahat izin kurullarının çalışmalarının ele alındığı değerlendirme toplantısında; alınan tedbirlerin ivedilikle uygulanması, aciliyet sırasına göre vatandaşlara seyahat izni verilmesi, otobüslerde sosyal mesafe kurallarına mutlaka riayet edilmesi, şehre otobüs giriş ve çıkışlarında tüm yolculara ateş ölçüm testi uygulamalarının titizlikle yerine getirilmesi konuları ele alınarak, alınması gerekecek ilave tedbirlerle ilgili durum değerlendirilmesi yapıldı.

Toplantının ardından, katılımcılarla birlikte Giresun Otogarına giden Vali Sarıfakıoğulları, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 28/03/2020 tarihli “Koronavirüs/Otobüs Tedbirleri” konulu genelgesine istinaden, Valilik onayı ile oluşturulan Seyahat İzin Kuruluna, otogar içerisinde görev niteliğine uygun olarak tahsis edilen çalışma bürosunda denetlemede bulunarak, kurul görevlilerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Söz konusu genelgeye göre otobüsle yolculuk edecek kişilere düzenlenecek seyahat izin belgeleri için bazı şartlar getirilmişti. Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla başka illere sevk edilmiş olanlar, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son 15 gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşların şehirlerarası yolculuk yapması Valilik izniyle gerçekleştirilebilecek.

Şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi almak için otogar/terminal içerisinde kurulan Seyahat İzin Kurulu’na başvuru yapılabileceği gibi E-Devlet üzerinden veya ALO 199 hattı aranarak da seyahat izin belgesi düzenlenmesi talebinde bulunulabilir. Talebi uygun görülen vatandaşlara, kurul tarafından seyahat güzergahı ve süresini içerecek şekilde izin belgesi düzenlenecek.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Türkiye′de salgını önlemek için alınan ek tedbirler yeterli mi?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

TARİHTE BUGÜN

2012

Hayvan Partisi, Hayırsız Ada'da (Sivriada)'da 1910 yılında adada ölüme terk edilen 80 bin köpeğin anısına bir "anı taşı" dikti.

2006

Karadağ kuruldu.

1989

İran'ın dini lideri Ayetullah Humeyni, bugün öldü.

1989

Pekin'de Tiananmen Meydanı'ndaki büyük gösteriye asker müdahale etti: 2 bin civarında öğrenci öldü.

1965

Edward Higgins White uzayda yürüyen ilk Amerikan oldu.

1964

Futbolun 'Ordinaryüs'ü Lefter Küçükandonyadis, Fenerbahçe - Beşiktaş arasındaki jübile maçıyla futbola veda etti.

1963

Türk şair ve oyun yazarı Nâzım Hikmet Ran, bugün öldü.

1957

Türkiye Güreş Milli Takımı serbest stilde dünya güreş şampiyonu oldu.

1942

Midway deniz savaşı başladı. İki gün süren savaşta Japonlar ağır kayıplar verdiler ve Japonların Pasifikteki ilerleyişi durulduruldu.

1925

Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası (Güncel Türkçesi: İlerici Cumhuriyet Partisi) , Bakanlar Kurulu kararıyla kapatıldı.

1912

İstanbul'un İshakpaşa semtinde çıkan yangında bin 111 ev, 118 dükkân, altı cami, üç hamam, beş okul kül oldu.

1912

İstanbul'un İshakpaşa semtinde çıkan yangında bin 111 ev, 118 dükkân, altı cami, üç hamam, beş okul kül oldu.

1899

Dünyanın ilk uzun mesafeye elektrik taşıyan 14 mil (22,5 kilometre) uzunluğundaki güç hattı tamamlandı.

1899

Kanada topraklarını bir okyanustan diğerine kadar kateden Kanada Pasifik Demiryolu tamamlandı.

1892

İngiliz futbol takımı olan Liverpool kuruldu.

1839

Çin'in "Humen" limanında İngiliz tacirlerden ele geçirilen 1.2 milyon kg afyon Çinli yetkililerce imha edilince Birleşik Krallık bunu bir savaş nedeni saydı (casus belli) ve böylelikle "Birinci Afyon Savaşı" başlamış oldu.

1098

Birinci Haçlı seferi ile 8 ay süren kuşatma sonunda Antakya haçlıların eline geçti.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri