Giresun Ziraat Odası Yeni Binasının Açılışı Yapıldı

Giresun Ziraat Odası Yeni Binasının Açılışı Yapıldı

Haber Resim Üstü
Giresun Ziraat Odası Yeni Binasının Açılışı Yapıldı
Giresun
G.Tarihi: 01.12.2018 13:25
339 Okunma
0
Haber Resim Altı


Giresun Ziraat Odası Yeni Binasının Açılışı Yapıldı

23 Kasım Cuma günü saat 14:30’da Giresun Ziraat Odası’nın yeni hizmet binası törenle açıldı.
Giresun Merkez Şeyh Keramettin Mahallesinde bulunan eski hal pazarı mevkiindeki Giresun Ziraat Odası’nın yeni hizmet binasının açılış kurdelesi; Vali Sarıfakıoğulları, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Av. Sabri Öztürk ve Av. Kadir Aydın ile Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan tarafından kesildi.
Açılışın ardından toplantı salonunda katılımcılara ve oda üyelerine seslenen Vali Sarıfakıoğulları, yeni hizmet binasıyla üreticilerin geniş, ferah ve moderne bir hizmet binasına kavuştuğunu söyledi.
Vali Sarıfakıoğulları; “Bugün burada çiftçimize yakışır bir bina hizmete giriyor. Binanın yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Fındığımıza can suyu olan bu rahmetli günde, yağmurla birlikte binamızın açılışını yapıyoruz. Fındıkta verimlilik çok önemlidir. İlimizde, çiftçi başına düşen toprak büyüklüğü 12,4 dönüm iken, dönüm başına aldığımız fındık yaklaşık 48-50 kg kadar. Bizim gençleştirme ve bakım yapma suretiyle bu miktarı arttırmamız gerekiyor. Elbette fiyat önemli ama bu miktarı da arttırmamız gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan teşekkür etmek istiyorum, piyasayı revize edecek fiyat düzenlemesi gerçekleşti ve TMO fındığımızı halen alıyor ve almaya da devam ediyor. Ziraat Odamızın, Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz ve Fındık Araştırma Enstitümüz işbirliğiyle ‘Örnek Çiftçi Projesi’yle bu verimliliği arttırmak için çalışıyoruz. Köylerde yaptığımız toplantılarda her fırsatta başımızın tacı olan çiftçilerimizle bir araya geldik ve gelmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.
İlimiz Merkez Şeyh Keramettin Mahallesi Larçın Sokak No:43 adresindeki üç katlı Ziraat Odası yeni hizmet binası içerisinde 150 kişilik toplantı salonu da yer alıyor.
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

TARİHTE BUGÜN

2010

ABD, internet devi Google insan vücudunun tamamının haritasını çıkaran yeni bir ağ tarayıcısı geliştirdi. İsmini google body olarak belirledi.

2004

AB, Türkiye ile 3 Ekim 2005'te müzakerelere başlama kararı aldı.

1998

Safranbolu kültürel varlık olarak Dünya Miras Listesi'ne alındı.

1996

Sedat Bucak'ın otomobilinde bulunan silahların Emniyet Müdürlüğü'ne ait olduğu belirlendi.

1995

Ganalı Kofi Annan BM Genel Sekreteri oldu.

1991

Türkiye'de ilk futbol cinayeti GS-BJK maçı sonrası gerçekleşti.

1989

Amerikan animasyon televizyon durum komedisi Simpsonlar, yarım saatlik prime time şovu olarak FOX'ta yayınlanmaya başlandı.

1981

Türkiye'li model ve oyuncu Tolgahan Sayışman, bugün doğdu.

1980

Türkiye'nin Sidney Başkonsolosu Şarık Arıyak ve koruma polisi Enver Sever silahlı saldırı sonucu öldü. Saldırıyı Asala adlı Ermeni terör örgütü üstlendi.

1973

Amerikan psikiyatri derneği, homoseksüelliği akıl hastalıkları listesinden çıkardı.

1971

3. Haliç Köprüsü'nün temeli atıldı.

1969

ABD hava kuvvetleri, yaptıkları UFO araştırmaları sonucunda dünyadışı bir uzay gemisine ilişkin kanıta rastlamadıklarını açıkladı.

1934

Kasım 1934 tarihli Kanun'la Kemal öz adlı Cumhurbaşkanı'na verilen Atatürk soyadının veya bunun başına ve sonuna söz konarak yapılan adların hiçbir kimse tarafından öz ve soyadı olarak alınamayacağına dair Kanun, TBMM'de kabul edildi.

1926

Uşak Şeker Fabrikası açıldı.

1918

Fransız askerleri denizden Mersin'e çıkarma yapmaya başladı. Mersin, Tarsus, Adana, Ceyhan, Misis ve Toprakkale işgal edildi.

1908

II. Meşrutiyet'in ilanından sonraki seçilen yeni Osmanlı Meclis-i Mebusanı ilk toplantısını yaptı.

1908

İttihat ve Terakki Cemiyeti, II. Meşrutiyet'in ilanından sonra İttihat ve Terakki Fırkası adını aldı.

1903

Wright Kardeşler benzin motorlu uçakları ile Kitty Hawk'ta (Kuzey Karolina) ilk uçuşu geçekleştirdi: uçuş mesafesi 37 m, uçuş süresi 12 saniye.

1790

Meksika'da Azteklere ait "Aztek takvimi" bulundu.

1777

Fransa, ABD'yi ilk tanıyan devlet oldu.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri