“Karadeniz Endokrin Günleri” Giresun'da Yapıldı

“Karadeniz Endokrin Günleri” Giresun'da Yapıldı

Haber Resim Üstü
“Karadeniz Endokrin Günleri” Giresun'da Yapıldı
Giresun
G.Tarihi: 04.01.2018 21:45
1136 Okunma
0
Haber Resim Altı
“Karadeniz Endokrin Günleri” Giresun'da Yapıldı
Bu yıl 6 ncısı düzenlenen “Karadeniz Endokrin Günleri” Giresun Üniversitesi (GRÜ)'nin ev sahipliğinde Giresun’da gerçekleştirildi.
 
GRÜ’nin ev sahipliğinde, çevre üniversitelerin ve sağlık kurumlarının da katkıları ile 23-24 Aralık 2017 tarihleri arasında “GRÜ Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu” ‘nda gerçekleştirilen 6.Karadeniz Endokrin Günleri, 23 Aralık Cumartesi günü saat 09.00’da başladı.
 
Giresun Valisi Sayın Harun Sarıfakıoğulları ve eşi Dr. Serpil Sarıfakıoğulları, Ordu Valisi Sayın Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, GRÜ Rektörü Prof.Dr.Cevdet Coşkun, 6.Karadeniz Endokrin Günleri’nin açılış programı ve ilk oturumlarına katıldı.
 
Vali Sarıfakıoğulları’nın da kısa bir konuşma yaptığı sempozyumun açılış konuşmalarında, konuşmacılar tarafından 6.Karadeniz Endokrin Günleri’nin amacının en güncel bilgilerin ve gelişmelerin katılımcılar ile paylaşılması olduğu ifade edilirken, sempozyumun ana konuları Türkiye’nin farklı yerlerinden katılan davetli konuşmacılar tarafından detaylı olarak işlendi.
 
İki gün boyunca süren sempozyumda, temel bilgilerin üzerinden geçilmesi ve pekiştirilmesi sağlanırken, bir taraftan da en son gelişmelerin klinik kullanımı ile ilgili bilgi ve beceriler konusunda sempozyuma katılan meslek mensuplarının katkıları sağlandı.
 
Sempozyumda gerçekleştirilen panellerde: Tip 2 DM Tedavi konusunda; Tip 2 DM’de Kılavuzlar Eşliğinde Güncel Yaklaşımlar, Yaşam Tarzı Değişiklikleri Nasıl, Ne Kadar? Yeni Neler Var? OAD Kombinasyonları, İnsülin Tedavisinin Temel Prensipleri ve Protokoller,   Tıroid Hastalıkları konusunda; Hipertiroidiye Yaklaşım ve Tiroid Nodülüne Yaklaşım, Metabolik Kemik Hastalıkları konusunda; D Vitamini Eksikliğine Yaklaşım, Hiperkalsemiye Yaklaşım ve Kimlerde Osteoporoz Tarayalım?  Kılavuzlar Eşliğinde Güncellemeler konusunda; Hipertansiyon, Dislipidemi ve Adrenal İnsidentaloma alt başlıklarında paneller gerçekleştirildi.
 
Uydu Sempozyumları ile; İnsülin Direci ve Lipotoksisite (Bilim İlaç), Diyabette İnsülin Tedavisinin Akıllı ve Kolay Yolu (Novonordısk İlaç) Tip 2 Diyabet Alanında Yeni Çalışmalar: Empa-Reg  Çalışmasından Öğreneceklerimiz (Boehrınger Ingelheım İlaç) konuları işlendi.
 
Sempozyumda; Diyabetes  Mellitusta Akılcı İlaç Kullanımı ve Yeni Gelişmeler Işığında Obez Hastanın Yönetimi konularında konferansta verildi.
 
Vaka sunumlarının da gerçekleştirildiği sempozyumda; Diabetes Mellituslu Vaka, Hipertansiyonlu Vaka, Dislipidemili Vaka ve Prediyabetli Vaka konularına yer verildi.
 
Sempozyum “Bir Endokrinoloğun Objektifinden Karadeniz” başlığıyla yer alan görsel sunumun ardından 24 Aralık Pazar günü saat 11.00’de yapılan genel değerlendirme ile sona erdi.
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

TARİHTE BUGÜN

2016

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda terör örgütü KCK'nın sözde Türkiye sorumlusu olduğu belirtilen Sara Aktaş tutuklandı.

2015

Burkina Faso'da İlerleme İçin Halk Hareketi Partisinden (MPP) Roch Marc Christian Kabore'nin resmen devlet başkanı seçildiği bildirildi.

2014

Pakistan'ın Peşaver kentinde Pakistan Talibanı mensupları bir okula baskın düzenleyerek 148 kişiyi katletti.

2013

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde görev uçuşu gerçekleştiren askeri helikopter, yüksek gerilim hattı tellerine takılarak düştü

2013

TR ve AB arasında "Vize Serbestisi Diyaloğu Mutabakat Metni" imzalandı.

2010

''Pembe Panter'' ve ''102'' gibi filmlere imza atan yönetmen Blake Edwards, 88 yaşında öldü

1998

IV. Ulusal Yayın Kongresi, Ankara'da çalışmalarına başladı.

1998

Amerika, Irak'a "Çöl Tilkisi" harekatını başlattı. Harekatın nedeninin Irak'ın Birleşmiş Milletler'in ülkede yaptığı kitle imha silahlarını kontrolünü engellemesi olduğu ileri sürüldü.

1996

Kerkük-Yumurtalık Boru Hattı yeniden açıldı.

1990

Osman Hamdi Bey'in Kaplumbağa Terbiyecisi adlı tablosu rekor fiyatla satıldı: 1 milyar 750 milyon lira.

1969

İstanbul Boğaz Köprüsü, 303 milyar liraya ihale edildi.

1965

NASA Pioneer-6 sondasını Delta roketiyle uzaya gönderdi. Sonda ile en son temas 8 Aralık 2000 de oldu.

1959

Vatan gazetesi bir ay süreyle kapatıldı.

1956

Basın Yayın Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Katipliği yapan, mizah yazarı, romancı, gazeteci Ercüment Ekrem Talu, 68 yaşında İstanbul'da öldü.

1949

Ahmet Sukarno Endonezya'nın ilk cumhurbaşkanı oldu.

1948

Kamboçya bağımsızlığını ilan etti.

1932

Samsun-Sivas demiryolu hattı işletmeye açıldı

1925

Milletler Cemiyeti Konseyi, ''Brüksel hattı''nı, Türk Irak sürekli sınırı olarak kabul etti. Bu karar uyarınca Musul, Irak'ta kaldı.

1920

Çin'in kuzeybatısındaki Ganzu eyaletinde 8,6 büyüklüğünde deprem: 200 bin kişi öldü.

1918

Giresun'da ''Işık'' adlı milli gazete çıkmaya başladı.

1902

Türkistan'da 6,4 şiddetinde deprem: yaklaşık 4.500 kişi yaşamını yitirdi.

1773

Boston Çay Partisi: Amerikan kolonistleri çay vergilerini protesto etmek için Boston limanındaki üç İngiliz gemisine girip 300 den fazla çay sandığını denize döktüler.

1770

Alman besteci Ludwig Von Beethoven doğdu

1724

Türkiye'de ilk kitap (Vankulu Lügati) basıldı.

1631

Vezüv yanardağı faaliyete geçti: yaklaşık 4.000 kişi öldü.

1474

Türk astronom ve matematikçi Ali Kuşçu, İstanbul'da öldü.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri