MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK’DEN KENEVİR GİRİŞİMİ

MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK’DEN KENEVİR GİRİŞİMİ

Haber Resim Üstü
MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK’DEN KENEVİR GİRİŞİMİ
Giresun
G.Tarihi: 16.02.2019 13:06
764 Okunma
0


MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK’DEN KENEVİR GİRİŞİMİ

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk: "Girişimlerimizle Giresun'da da kenevir ekimine izin verilmesinin en kısa sürede gerçekleşeceğini umuyorum"
AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, kenevir ekim alanları içerisine Giresun'un da alınması için girişimlerde bulunduklarını ve konuyu yakından takip ettiklerini bildirdi. 
Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de 19 ilde kenevir ekimine izin verildiğini belirtti. 
Söz konusu iller arasında Giresun ile iklim ve aynı coğrafi şartları taşıyan Ordu, Samsun ve Rize'nin bulunduğuna işaret eden Öztürk, Giresun'un da kapsam içerisine alınması için sivil toplum kuruluşları, odalar ve vatandaşlardan yoğun talep aldıklarını kaydetti. Kenevir üretiminin Giresun'da da gerçekleşmesi için girişimlerde bulunduklarını ve konuyu yakından takip ettiklerini aktaran Öztürk, "Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ile bir görüşme yaptık. Sayın Bakanımız kenevir ekimi ile ilgili talebimizi dikkate alacağını belirtti. Bu girişimlerimizle Giresun'da da kenevir ekimine izin verilmesinin en kısa sürede gerçekleşeceğini umuyorum" ifadesini kullandı.
Öztürk, kenevir üretiminin Giresun'da da gerçekleşmesinin yöre ekonomisine önemli kazanımlar sağlayacağına vurgu yaparak, şunları kaydetti: "Tekstil, ilaç ve kimyevi birçok alanda hammadde özelliği taşıyan kenevirin ilimizde ekilmesi, bölge ticari hayatına önemli bir katkı sağlayacağını düşünmekteyim. İnşallah Giresun'un bu konuda diğer iller arasındaki yerini alacak. Bunun için çalışacağız ve konuyu yakinen takip edeceğiz."
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Haber Yorumlar Altı

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri