Numune Alma ve Gönderme Eğitimi Düzenlendi

Veteriner Hekimlikte Numune Alma ve Gönderme Eğitimi Düzenlendi

Numune Alma ve Gönderme Eğitimi Düzenlendi
Giresun
G.Tarihi: 08.11.2022 22:17
314 Okunma
0
Veteriner Hekimlikte Numune Alma ve Gönderme Eğitimi Düzenlendi

Samsun Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü Numune Kabul Birimi, Kanatlı Hastalıkları Teşhis Laboratuvarı, Bakteriyoloji Laboratuvarı ve Viroloji Laboratuvarında görevli veteriner hekimler tarafından Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl/İlçe Müdürlüklerimizde görevli veteriner sağlık personellerine yönelik olarak "Numune Alma ve Gönderme" konulu bir eğitim toplantısı düzenlendi.

Samsun Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdür Yardımcısı Sezai Cibelik'in başkanlık ettiği toplantıya; İl Müdür Yardımcıları, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü ve İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde görevli  veteriner sağlık personelleri katılım sağlamıştır.

Eğitim çalışmasında; hayvan hastalıklarının laboratuvar teşhisi için numune/marazi madde alma ve gönderme esasları, şüphe edilen hastalık çeşidine göre alınması gereken numuneler ve gönderilme şekilleri, Veteriner Laboratuvar Bilgi Sistemi'ne (VELBİS) numune kaydında dikkat edilmesi gereken hususları içeren bir sunum yapılmıştır. Soru-cevap bölümünün ardından genel bir değerlendirme yapılarak toplantı tamamlanmıştır. 

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Türkiye′de salgını önlemek için alınan ek tedbirler yeterli mi?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri