Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Sergisi" Açıldı

Giresun'da "12. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Sergisi" Açıldı Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Sergisi" Açıldı
Giresun
G.Tarihi: 03.10.2022 07:26
428 Okunma
0
Giresun'da "12. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Sergisi" Açıldı

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada;


Tarımın, toprağın, ormanın, suyun önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, orman, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini alması " amacıyla düzenlenen "12. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması"nda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar;  6 Eylül 2022 tarihinde Giresun Can Akengin Sanat Galerisinde, Vali Yardımcısı Sayın M. Fikret Çavuş, Vali Yardımcısı Sayın Davut Sinanoğlu ve Vali Yardımcısı Sayın Muhammet Çiftçi'nin birlikte açılışını yaptığı sergide halkımızla buluştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından 2009 yılından beri Denizbank iş birliğiyle düzenlenen ve bu yılki teması "Çiftçi Varsa Hayat Var" olan yarışmanın konusunu tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyetler oluşturuyor.

Denizbank sponsorluğunda "Genel", "Çiftçi", "Öğrenci", "Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları", "DenizBank Çalışanları" ve "Çiftçi Varsa Hayat Var" olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmaya, toplam 606 katılımcı 3 bin 997 eserle katıldı. Seçici kurul tarafından 19 eserin ödül alması uygun görülürken, 83 eser de sergileme ve albüm çalışması için belirlendi."  6 farklı kategoride düzenlenen, yarışmada dereceye giren ve sergileme/albüm fotoğrafları hediye çekleri ile ödüllendirildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Muhammet Angın, "Geleneksel hale getirilen, Anadolu'nun her bölgesinin izleri olan "Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'' fotoğraflarında Anadolu'yu turlayacağız. Anadolu'nun güzelliğini, Anadolu coğrafyasının muhteşemliğini yarışmacılarımızın emeğiyle, çabasıyla içindeki sevgiyle Anadolu'daki doğanın sevgisini birleştirerek sanatçıların fotoğraflarına yansıttıklarını göreceğiz." Dedi. Ayrıca 13. Tarım, Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması temasının da "Sen Üret Yeter" olarak belirlendiğini ve  tüm fotoğraf severleri önümüzdeki yılın yarışmasına katılmaya davet etti.

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Türkiye′de salgını önlemek için alınan ek tedbirler yeterli mi?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri