Tarımsal Sulama Semineri Düzenlendi

Tasarruflu Su Kullanımı ve Tarımsal Sulama Semineri Düzenlendi

Tarımsal Sulama Semineri Düzenlendi
Giresun
G.Tarihi: 06.12.2022 09:36
287 Okunma
0
Tasarruflu  Su Kullanımı ve Tarımsal Sulama Semineri Düzenlendi
 
Tarımda Tasarruflu Su Kullanımı Programı bütün yurtta uygulanmaya devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı’nca başlatılan programla suyun tasarruflu kullanımı için eğitim seminerleri veriliyor. Bu kapsamda 12 Kasım 2022 tarihinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı Salonunda  “Tasarruflu  Su Kullanımı ve Tarımsal Sulama” konulu  seminer gerçekleştirildi.
Semineri Ordu Üniversitesi  Rektör Yardımcısı ve Biyosistem Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz vermiş olup İl Müdürlüğü idarecileri, teknik elemanları ve tarım danışmanları ile Meteoroloji Müdürlüğü, Orman Bölge  Müdürlüğü ve TARSİM Bölge Müdürlüğünde görev yapan teknik elamanlar katılım sağlamıştır
Açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Dr. Muhammet Angın, Giresun ilinde muhtemel kuraklık etkisini azaltmak için uygulanan projeler ve bu konuda Bakanlık tarafından verilen desteklemeler konusunda bilgi verdi.
Prof. Dr. Tahsin Tonkaz konuşmasında; mevcut suyun korunmasını, buharlaşma  yolu ile kaybolmasının önlenmesi gerektiğini  ve bu konuda yapılması gereken teknik yöntemleri anlattı. Ayrıca "Suyu düştüğü, toprağı oluştuğu yerde tutalım" anlayışı içerisinde toprağın su tutma kapasitesinin artırılması gerektiğini özellikle vurguladı ve  bu konuda katılımcılardan gelen soruları cevapladı.
Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şubesinde görevli yüksek ziraat mühendisi Serdar Sucu,  İl Müdürlüğünün yapmış olduğu saha çalışmalar hakkında bilgi verdi,  Bakanlığın 2023-2027 yıllarını kapsayan kuraklık ile mücadele stratejisini ve eylem planın hazırlanması ile ilgili paydaş kurumlardan gelen bilgilerin önemini anlattı.
 
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Türkiye′de salgını önlemek için alınan ek tedbirler yeterli mi?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri