TCSG DOST Giresun'a Geliyor

TCSG DOST Giresun'a Geliyor

Haber Resim Üstü
TCSG DOST Giresun'a Geliyor
Giresun
G.Tarihi: 06.02.2018 23:24
1070 Okunma
0
Haber Resim Altı
Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı’na bağlı ’TCSG DOST Arama Kurtarma Gemisi 01 Şubat 2018 Perşembe günü Giresun Limanına gelecek.
 
Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı’na bağlı TCSG DOST' un Türk Deniz  Yetki Alanı (TDYA) Görevi ve  Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın Tanıtımı ve Halkla İlişkiler kapsamında 01 Şubat 2018 Perşembe günü saat 09:00’da ilimize gelerek Giresun Limanına demir atacak.
 
Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Gemisi TCSG DOST, açık denizde arama ve kurtarma harekâtı icra etmenin yanı sıra, yangın söndürme ile kaçakçılığın önlenmesi gibi operasyonlarda da görev alabilecek donanıma ve helikopter iniş-kalkış, taşıma imkân kabiliyetine de sahip.
 
Ayrıca TCSG DOST Komutanlığı seyir radarı, su üstü arama radarı, elektrooptik gündüz ve gece görüntüleme sistemleri, kesintisiz muhabere sistemleri gibi imkan ve kabiliyetleri bulunuyor.
 
Keşif karakol, kaçakçılığı önleme, ana görev fonksiyonu olan arama kurtarma görevlerini icra edebilme, akaryakıt yangınlarında kullanılan foam ve deniz suyu tulumbası bulunan 2 adet saatte bin 200 metreküp kapasiteli, 120 metre atma mesafeli harici yangın söndürme sistemi marifetiyle yangın söndürme, yağ sıyırıcı cihaz ve bariyerler marifetiyle kirlenmeyi önleme ve yayılmayı durdurma kabiliyetlerine sahip. TCSG DOST Gemisi, İlimizde 1 gün süreyle demirli kalacak.
 
Aynı gün ilimizden ayrılacak olan TCSG DOST Gemisi, 14.00 - 17.30 saatleri arasında halkın ziyaretine açılacak.
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri