TURAN: “MECLİSİ İTİBARSIZLAŞTIRMA ÇABALARI VAR”

TBMM İDARE AMİRİ HASAN TURAN: “MECLİSİ İTİBARSIZLAŞTIRMA ÇABALARI VAR”

TURAN: “MECLİSİ İTİBARSIZLAŞTIRMA ÇABALARI VAR”
Giresun
G.Tarihi: 22.12.2019 12:59
467 Okunma
0
TBMM İdare Amiri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan,  Meclis’teki ulaşım,  yemek gibi konularda çıkan asılsız haberlerin, Gazi Meclisin ve milletvekillerinin itibarını zedelediğini belirterek, “Milletimiz nezdinde siyaseti, siyasetçileri küçük düşüren, ‘Milletvekilleri sanki hiçbir iş yapmıyorlar, yalnızca lüks arabalara biniyorlar, çeşit çeşit yemek yiyorlar’ algısı oluşturan bu tür haberleri kınıyorum.” dedi.

Bu yıl açılışının 99. yıl dönümü kutlanılan TBMM’nin, milli iradenin tecelli ettiği yer olduğuna işaret eden Turan, Gazi Meclis’in bütün çalışmalarının, bu anlayış ve şuurla, milleti temsil ve millet adına hareket etmenin öneminin idraki içinde, açık ve şeffaf şekilde yapıldığını kaydetti.

Meclis’te halen ortalama kapasiteleri 100-120 kişilik 7 restoran bulunduğunu, bu restoranlarda ziyaretçilerin yemek yediğini aktaran Turan,”günde ortalama 6 bin ziyaretçiyle 5 binin üzerinde personelimizin ve milletvekillerimizin istifade ettiği, yemek hizmetlerinin verildiği lokantaların kar amacı güden ticari işletmeymiş gibi görülmesi ve bunun üzerinden bir dil geliştirilmesi, siyasi tarihimizde daha önceden de görülmüş amacı belli haberlerdir.” değerlendirmesinde bulundu.

Milletvekilleri ile misafirlerden gelen talep ve zorunlu ihtiyaç üzerine yeni bir restoranın yapımına karar verildiğini, bu kapsamda ihale sürecinin tamamlandığını, söyleyen  Turan, “Milletimiz nezdinde siyaseti, siyasetçileri küçük düşüren, ‘Milletvekilleri sanki hiçbir iş yapmıyorlar, yalnızca lüks arabalara biniyorlar, çeşit çeşit yemek yiyorlar.’ algısı oluşturan bu tür haberleri kınıyorum. Siyaseti ve siyasetçileri haksız yere hedef göstermek, ancak siyaset dışı güçlere kapı aralamak isteyen darbeci, cuntacı yönetimlere özlem duyan çevrelerin işidir. Siyaseti devre dışı bırakarak, siyaseti toplum nezdinde itibarsızlaştırıp belirli çevrelere alan açma niyetlerinin boşa olduğunu ifade etmek isterim.” açıklamasında bulundu.

“TBMM’nin itibarının, Türkiye’nin itibarı” olduğunun altını çizen Turan, şunları kaydetti:

“Kendi milletine ve ülkesine yönelik bu saldırgan, aşağılayıcı dil kabul edilemez. Çünkü TBMM millet iradesinin tecelligahıdır. TBMM demek millet demektir. TBMM’nin ihtiramına halel geldikten sonra geriye demokrasimiz ve sistemimiz adına bir şey kalmaz. Benzer haberleri yapan muhabir arkadaşlarımızın parlamento muhabiri olduklarını unutarak, alenen milletvekillerini tahkir ve tezyif edici benzer bir dil kullanması dikkatlerden kaçmamaktadır.

Bu tür haberler yoluyla vesayet odaklarına gizliden el sallayanları, kullandıkları dil ve üslup nedeniyle en sert şekilde tekrar kınadığımızı belirtiyorum. TBMM’de haber niteliği taşıyan gelişmelerin halkımıza ve kamuoyuna daha özenli bir şekilde aktarılması için bütün basın mensuplarımızla iş birliği içinde olacağımızı saygıyla duyururuz.”

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Türkiye′de salgını önlemek için alınan ek tedbirler yeterli mi?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

TARİHTE BUGÜN

2017

MİLLİ SPORCU ASLI ÇAKIR ALPTEKİN ATLETİZM’DEN ÖMÜR BOYU MEN EDİLDİ

2016

PROF. DR. MEHMET ALTAN TUTUKLANDI

2015

VOLKSWAGEN EMİSYON TESTİ MANİPÜLASYONUNDAN DOĞAN ZARAR İÇİN 6,5 MİLYAR AVRO BÜTÇE AYIRDI

2011

KIRIM TATARI YAZAR VE ŞAİR CENGİZ DAĞCI BUGÜN ÖLDÜ

2008

TÜRK TİYATRO SANATÇISI HADİ ÇAMAN BUGÜN ÖLDÜ

2007

MİLLİ GÜVENLİK KURULU GENEL SEKRETERLİĞİNE BÜYÜKELÇİ TAHSİN BURCUOĞLU ATANDI

2001

TÜRK BESTECİ VE MÜZİK YORUMCUSU FİKRET KIZILOK BUGÜN HAYATINI KAYBETTİ

1993

NEW YORK METROPOLİTAN MÜZESİ "KARUN HAZİNESİ"Nİ TÜRKİYE'YE GERİ GÖNDERMEYE KARAR VERDİ

1987

HARRY POTTER FİLMİNDE DE OYNAYAN İNGİLİZ OYUNCU TOM FELTON BUGÜN DOĞDU

1985

GREENPEACE'A AİT "RAİNBOW WARRİOR" GEMİSİNİN FRANSIZ GİZLİ AJANLARI TARAFINDAN BATIRILDIĞI KABUL EDİLDİ

1981

BKM MUTFAK OYUNUCUSU VE SAHNE AMİRİ EMRE CANPOLAT BUGÜN DOĞDU

1980

KURULUŞUNDAN 10 YIL SONRA LECH WALESA LİDERLİĞİNDEKİ DAYANIŞMA HAREKETİ POLONYA'DA YASALLIK KAZANDI

1980

İRAN-IRAK SAVAŞI BAŞLADI

1978

BİR DÖNEM GALATASARAY FORMASI DA GİYEN AVUSTRALYALI FUTBOLCU HARRY KEWELL BUGÜN DOĞDU

1977

TİYATRO SİNEMA VE DİZİ OYUNCUSU ALİ SUNAL BUGÜN DOĞDU

1792

FRANSA'DA CUMHURİYET İLAN EDİLDİ

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri