ZİNCİR MARKETLERE DUR DENİLMELİ...

ZİNCİR MARKETLERE DUR DENİLMELİ...

ZİNCİR MARKETLERE DUR DENİLMELİ...
Giresun
G.Tarihi: 12.01.2023 09:16
436 Okunma
0


Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Meclis Başkanı Necmettin Şükrü Ataün’den Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na ziyaret.
Zincir mağazaların Giresun merkezdeki durumu ve kayıt dışı işletmelerin denetimi üzerine bilgi alışverişi şeklinde geçen ziyareti değerlendiren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çakırmelikoğlu, “Yerel işletmelerimizin sağlıklı bir yapıda devam edebilmesi ve il ekonomisine katma değer sağlanabilmesi adına uluslararası/ulusal zincir mağazalarla ilgili kati kararlar alınmalıdır. Mevcut yapının revize edilmesi ve yeni mağaza açılışlarına engel olunması ilimizin ekonomik kalkınmasına mutlak fayda sağlayacaktır. Ayrıca illerde valilik, belediye ve ticaret odaları vasıtasıyla oluşturulacak komisyonlarla işletme açılışlarının bundan böyle karara bağlanması daha faydalı olur görüşündeyiz. Diğer yandan odalara kayıtlı ticaret yapan işletmelere nazaran kayıt dışı ticaretin önüne geçilmesi adına yerel idaremiz ile daha sıkı çalışma arzusundayız. Bu konuda son dönemde denetimlerin artırılması sevindiricidir.” diye konuştu.
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise, zincir mağazalara sıcak bakmadıklarını ve buna bağlı olarak ta yerel işletmeleri desteklediklerini ifade etti.
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ziyaretinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Fehmi Tozlu, yönetim kurulu üyeleri Halit Aydın, Eyüp Çiftçi, Ergin Kılıçaslan, Hüsamettin Şehitoğlu, Fatih Karaca ve Nizamettin Öztürk yer aldı.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

BU HAFTA YORUMLANANLAR

ANKET

Türkiye′de salgını önlemek için alınan ek tedbirler yeterli mi?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri