SABRİ ÖZTÜRK’E BABA OCAĞINDA BÜYÜK İLGİ

SABRİ ÖZTÜRK’E BABA OCAĞINDA BÜYÜK İLGİ

Haber Resim Üstü
SABRİ ÖZTÜRK’E BABA OCAĞINDA BÜYÜK İLGİ
Görele
G.Tarihi: 11.06.2018 22:56
1188 Okunma
0
Haber Resim Altı


Dereli’de örnek bir siyasi birliktelik sağlandı, eskimeyen ilçe başkanları Osman KAHRAMAN, Nizamettin VURGUN ile yeni ilçe başkanı Aydın AKBAŞ herkesi gıpta ettirecek beraberliğe imza atarak Milletvekili Sabri ÖZTÜRK’e tam destek verdi. Ayrıca Yavuzkemal belde belediye başkanı Abdullah ÖNAL ve belde halkının katılımları ile düzenlenen iftar programında yöre insanın Ak Parti Giresun Milletvekili Adayı Sabri ÖZTÜRK’e  gösterdikleri teveccüh ve destek görmeye değerdi. 
Giresun Milletvekili ve Ak Parti’den yeniden 3. sıradan aday gösterilen Av. Sabri Öztürk seçim çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdürüyor. Zaman zaman ilçelerde ve çoğu kez şehir merkezinde vatandaşlarla kucaklaşan Öztürk, gösterilen ilgiden hayli memnun olduğu gözlendi.
21 Mayıs akşamı YSK’ya verilen aday listesinde yeniden Ak Parti 3. sıradan aday gösterilen Öztürk, diğer adaylarla birlikte önce tüm ilçeleri kapsayan bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Giresun 19 Eylül aday tanıtım toplantısını takiben ise sahaya inerek bir ekip ruhu içerisinde çalışmalarını hızlandırdı. SKM programlarına ilaveden gece gündüz demeden seçim çalışmalarına katılarak vatandaşlarla sohbet ediyor, onlarla memleket meseleleri hakkında fikir alışverişi yapıyor, dikkatle dinliyor, tavsiyelerini ve önerilerini not alıyor, beşeri münasebetler kuruyor, kucaklaşıyor.
Şehir merkezinde esnafları ziyaret ediyor, STK temsilcileriyle bir araya geliyor, muhtarlarla görüşüyor, her kesimden vatandaşların dertleri ile hemhal oluyor. Öztürk ziyaretleri esnasında; 2,5 yıl içerisinde TBMM’de hiç kimseyi ayırt etmeden mümkün olduğunca tüm hemşehrilerimizin sorunlarıyla ilgilendiğini, çözülmesi gereken sorunlara ilgili bakanlıklar ve resmî kurumlarla iletişime geçerek yardımcı olduğunu söyledi. Bu esnada sorunları giderilenler olmuştur veya olamayanlar da olmuştur. Ancak biz nihayetinde bize iletilen tüm sorunların çözümünde Giresun milletvekili sıfatıyla üzerimize düşen görevi bize verilen yetki çerçevesinde yardımcı olmuşuzdur. Bunun samimiyetle böyle bilinmesini isterim” dedi. Öztürk, Giresun’un genel sorunlarıyla ilgili hükümet nezdinde, TBMM’de gerekli girişimlerde bulunulduğunu yapılan ve hayata geçirilen projelerin varlığından Giresun halkının haberdar olduğunu da kaydetti.
DERELİ EVLADINI BAĞRINA BASTI
Öztürk, seçim çalışmaları için Kümbet Yaylası’na oradan da iftar etmek için Yavuzkemal beldesine geçmek üzere doğduğu topraklara gitti. Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Ak Parti’ye bundan önceki dönemlerde hizmet vermiş ilçe başkanları, parti kurucu üyeleri, geçmiş dönemlerde yöneticilik yapan, halen de ilçe yönetiminde görev alan yönetim kurulu üyeleri, Ak Partili yol arkadaşları tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Günümüzde seçim çevrelerinde görülmeyecek bir şekilde Dereli’de örnek bir siyasi birliktelik sağlandı, eskimeyen ilçe başkanları Osman Kahraman, Nizamettin Vurgun ile yeni ilçe başkanı Aydın Akbaş diğer ilçeleri gıpta ettirecek beraberliğe imza atarak Milletvekili Sabri Öztürk’e tam destek verdi. Bu görüntü 24 Haziran seçimi öncesi ‘Durmak yok, yola devam” sözünün tescili niteliğindeydi.
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADI,   BABA OCAĞINA GİTTİ
Eynesil ilçemizin değerli bir evladı Hakan Ergin’in şehit edilmesinden duyduğu üzüntüyü de dile getiren Öztürk, şehidimizin cenaze törenine katıldıktan sonra, önce şehir merkezine gelip oradan Dereli ilçemizin Kümbet Yaylası’nda vatandaşlarla sohbet etti ve ardından, esnafları ziyaret etti. Kümbet esnafının sorunlarını dinleyen Öztürk, Kümbet’in önemli bir turizm merkezi olduğunu belirterek sorunların giderilmesi noktasında Kümbet halkıyla, esnaflarla, muhtar ve ihtiyar heyetiyle birlikte bir araya gelinerek bir proje kapsamında gerekli girişimlerin valilik nezdinde ne gerekiyorsa yapılması hususunda çaba sarf edeceğini vurguladı. Bu sorunların giderilmesi hususunda bir bütünlük oluşturulması ve sorunların doğru tespit edilerek aynı doğrular çerçevesinde takip edilip çözüme kavuşturulması için tüm çabayı göstereceğini ifade etti. Bazı sorunların çözümü konusunda hukuki sorunların bulunduğunu ve bunun aşılması için devam eden bir sürecin var olduğunu anımsatarak bunların giderilmesiyle birlikte gereken tüm hizmetlerden Kümbet halkının bundan istifade edeceğini belirtti.
YAVUZKEMAL’DA İFTAR PROGRAMINA KATILDI,    GÖSTERİLEN İLGİDEN MEMNUN OLDU
Kümbet’teki çalışmalarının ardından Yavuzkemal Beldesi Belediye Başkanı Abdullah Önal’ın kent merkezinde düzenlediği toplu iftar programına katılan Öztürk, kendisine gösterilen ilgiden son derece memnun kaldığını ifade etti. Doğduğu topraklarda, baba ocağında iftar açan Öztürk, Yavuzkemal ve çevre köylerinden gelen muhtarlar, STK başkan ve yöneticilerinin yanında alanı dolduran kalabalığa veciz bir konuşma yaparak ramazan ayının feyzinden, bereketinden söz ederek bu birlikteliğin sonsuza dek sürmesi temennisinde bulundu. Öztürk, “Bu yörenin evladı olarak sizlerle zaman zaman bir araya geldik. Yavuzkemal beldesi ve çevre köyleri bizlere siyasi hayatımızda her zaman destek olmuşlar ve destek vermişlerdir. Hatta verdikleri destekle Türkiye’de rekor kıran altı belde arasındadır. Bugünde burada bu desteği 24 Haziran’da vereceğini görür gibi oluyorum” diyerek büyük alkış aldı. Belde halkı, desteğin artarak devam edeceğini söyledi.
BAŞKAN ÖNAL,     YAVUZKEMAL EVLADININ YANINDA
İftar programının ardından kent merkezinde vatandaşlarla sohbet eden önemli bir birliktelik sergileyen Yavuzkemal Belediye Başkanı Abdullah Önal, öncelikle iftar davetine gösterilen ilgiye memnuniyetini ifade ettikten sonra “Biz bugüne kadar vekilimize her türlü desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz. Hatta Türkiye’de Ak Partiye oy veren beldeler arasında ilk 6. sıradayız” dedi. Başkan Önal, bu desteğin artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.
Yavuzkemal kent merkezinden Kulakkaya yaylasında vatandaşlarla da sohbet eden ve seçim çalışmalarını gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ettiren Öztürk, seçmenin ve vatandasın ilgisine mazhar olmaktan son derece mutlu olduğuna vurgu yaptı.

Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

TARİHTE BUGÜN

2017

685 sayılı KHK ile "Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu" kuruldu

2017

Astana görüşmeleri

2015

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz, Riyad'da tedavi gördüğü hastanede 91 yaşında vefat etti.

2014

Tayfun Pirselimoğlu'nun "Ben O Değilim" filmi Uluslararası Rotterdam Film Festivali'nde izleyiciyle buluştu

2013

Türk sinema ve tiyatro oyuncusu Savaş Akova, bugün vefat etti.

2012

Fransa Senatosu, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının inkarını suç sayan yasa teklifini kabul etti.

2008

Kostas Karamanlis, 49 yıl aradan sonra Türkiye'yi ziyaret eden ilk Yunanistan Başbakanı oldu.

2007

Yapımına 16 yıl önce başlanan Bolu Dağı Tüneli'nin İstanbul'a gidiş yönü ulaşıma açıldı.

2005

Edebiyat tarihçisi, yazar Atilla Özkırımlı, 63 yaşında İstanbul'da vefat etti.

1995

Posta ile Yeni Şafak gazeteleri yayına başladı.

1990

Kızıl Ordu 41 yıl sonra Macaristan'dan ayrıldı.

1990

Parlamentodan Politika dergisi çıktı.

1989

Tacikistan'da deprem meydana geldi; 1000'in üstünde insan öldü.

1989

Ressam Salvador Dali, 84 yaşında İspanya'da öldü.

1978

Türkiye 1. Kömür Kongresi Zonguldak'ta yapıldı.

1974

İsrail askerleri Süveyş Kanalı'nın batısından çekilmeye başladı.

1973

Vietnam'da ateşkes ilan edildi. (Vietnam Savaşı)

1967

Naim Süleymanoğlu, Türk halterci, bugün doğdu.

1961

Dolandırıcılık olaylarıyla ünlenen Sülün Osman, Zeytinburnu'nda kumar oynarken yakalandı.

1957

TBMM, Ankara'da Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nin kurulmasını kabul etti.

1941

I. Türk Karikatür Sergisi, İstanbul'da açıldı.

1925

Şili'de hükümet bir askeri darbeyle devrildi.

1922

İstanbul'da iki sokağa Piyer Loti ve Klodfarer adları verildi.

1913

Kamil Paşa Hükümeti, İttihat ve Terakki yanlılarınca devrildi, yerine Mahmut Şevket Paşa getirildi.

1896

Fizikçi Wilhelm Conrad Röntgen, adının verildiği cihazı icat etti.

1870

Montana'da Amerika Birleşik Devletleri ordusu, çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere 173 kızılderiliyi öldürdü.

1849

Elizabeth Blackwell, tıp diploması alan ilk kadın oldu.

1793

Rusya ve Prusya, Polonya'yı bölüştü.

1719

Roma İmparatorluğu bünyesinde Lihtenştayn Prensliği oluşturuldu.

1556

Tarihin en yüksek ölü sayısına sahip depremi, Çin'in Shaanxi eyaletinde meydana geldi: yaklaşık 830,000 kişi ölü.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri