VALİ,BAŞKAN VE MUHTARLARLA BULUŞTU

VALİ,BAŞKAN VE MUHTARLARLA BULUŞTU

Haber Resim Üstü
VALİ,BAŞKAN VE MUHTARLARLA BULUŞTU
Görele
G.Tarihi: 10.01.2019 06:41
524 Okunma
0
Haber Resim Altı


Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 03 Ocak Perşembe günü saat 10:00’da Görele ilçemizde Görele, Eynesil, Tirebolu, Çanakçı ve Doğankent ilçelerine bağlı yerel yöneticilerle bir araya geldi.

Görele Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde, belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarları ile yapılan toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, muhtarların baş tacı olduğunu belirterek, “Muhtarlarımızın hepsinin başımızın üzerinde yeri var. Hepinizi çok seviyoruz. Bir ay sonrada yine bütün ilçelerimizde münferit olarak sizlerle buluşacağız. Garip gurabaya ulaşmamızda sizler bizim aracımız, baş tacımızsınız. Onların hepsinden haberdar olalım, sıkıntılarına derman olalım, olamadığınız noktalarda bizlere iletin ki imkanlarımız ölçüsünde bizler derman olalım” dedi.
 
VALİ SARIFAKIOĞULLARI “UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE KONUSUNDA OKULLARIMIZDA RİSK ANALİZİ YAPTIK”
 
Vali Sarıfakıoğulları konuşmasının devamında uyuşturucu ile mücadele konusuna yer vererek “Bugün burada buluşmamızın sebeplerinden biri Bakanlığımızın uyuşturucuyla mücadele için başlattığı seferberlik, bu konuda yapılan ve yapılacak çalışmalar. Konuyla ilgili Yeşilay Cemiyetimiz aramızda” diyerek uyuşturucuyla mücadele konusunda okullarda yaptırılan risk analizi ile birinci ve ikinci dereceli ortaokullar ve liselerde görevlendirilen polis memurlarının, okullarda görevli Özel Güvenlik personeliyle birlikte görev yaptıklarını söyledi.
 
Kolluk görevlilerinin sadece okulun içinde nüfuz etmek için orada olmadıklarını, aynı zamanda okulun çevresinde umuma açık yerleri de kontrol edip, varsa anormal bir durum gereğini yapacaklarını söyleyen Vali Sarıfakıoğulları “Biz arkadaşlarımıza görünür olmaları, mutlaka resmi kıyafetli olarak o çevrede en seri bir şekilde güvenlik tedbirlerini alarak gerekli durumlarda müdahale edelim diye talimat verdik. Şuana kadar hiçbir anormal durumla karşılaşmadık. Okula giren çıkan herkesi kayıt altında tutuyoruz. Oradaki kantinlerini kullananlar, ebeveynler kimlik kontrolüyle girip çıkıyorlar. Dünyada uyuşturucu yaşı 11 yaşa kadar düştüğü bir ortamda bağımlılık unsurunu da göz ardı etmiyoruz.  Bu çerçevede de tedbirlerimizi alıyoruz. Terörize olmuş unsurlar 5 Liraya sentetik uyuşturucu satarken şimdi bunu 2 Liraya düşürdüler. Tehlikenin büyüklüğüne bakın, eğer uyanık olmazsak, çoluğumuza çocuğumuza mahallemize, köyümüze sahip çıkmazsak bu tehlike hepimizin bir gün kapısını çalar. Bu yüzden evlatlarımızı ayırmadan ve köy ve mahalle muhtarlarımız olarak uyanık olmak, kulaklarımızı açmak ve bildiğimiz duyduğumuz gördüğümüz her şeyi kolluk kuvvetlerimize haber vermek suretiyle bu tehdidi bertaraf edeceğiz.  Uyuşturucu terörizmin bir unsuru olarak kullanılıyor. Bugün terör ayakları uyuşturucudan, kaçak sigaradan besleniyor” dedi.
 
VALİ SARIFAKIOĞULLARI “BU KONUDA İÇİŞLERİ BAKANLIĞIMIZIN DA ‘UYUMA’ İSİMLİ PROJESİ VAR”
 
Vali Sarıfakıoğulları, toplantıda yaptığı çağrı ile “Evlatlarımızı uyuşturucunun pençesine düşürmeye çalışan bu unsurlara izin vermeyeceğiz. Bu konuda da sizler bizim köy ve mahallelerinizde elimiz ayağımızsınız. Bu nedenle hepinizden bir hassasiyet, duyarlılık bekliyoruz. Jandarmamızla, emniyetimizle, milli eğitim müdürümüzle, çalışma aile ve sosyal hizmetler müdürlüğümüzle, sağlık müdürlüğümüz, üniversitemiz, Yeşilay cemiyetimizle, belediyelerimizle hep birlikte ortaklaşa çalışma yürütüyoruz.
 
Çocuklarımızı sosyal, sportif, sanatsal yönlendirme adına çalışmalar yapıyoruz ve yeter ki çocuklarımız kötü alışkanlıklara yönelmesinler. Bu konuda İçişleri Bakanlığımızın da ‘Uyuma’ isimli projesi var. Cep telefonu kullananlar, Play Store’den indirebilirler. O programı indirip ara yüzü doldurdukları takdirde her vakit oradan bir tuşa dokunarak ihbar yapma imkânına ulaşacak. Aynı zamanda ALO 155 ve ALO 156 sistemimizde var. İsminizi bildirin veya bildirmeyin. Lütfen emniyet ve jandarmamıza uyuşturucuyla ilgili görüp duyduklarınızı ihbar edin. Biz geleceğimizi kaybetmek istemiyoruz. Bu yüzden herkes sorumluluk almalı ve üzerine düşeni yapmalı” uyarısında bulundu.
 
 
VALİ SARIFAKIOĞULLARI “52,9 MİLYON TL İLE İLİMİZ EN YÜKSEK PAYA SAHİP OLDU.”
 
Vali Sarıfakıoğulları, KÖYDES Projeleri hakkında yapılan çalışmalarla ilgili konuşmasında “Geçen yıl KÖYDES dahilinde 52,9 Milyon TL ile ilimiz, gelen en yüksek paya sahip oldu. Biz bunu 15 ilçe ve merkez ilçemizde paylaştırdık ve yine sizlere danışmak suretiyle bunları köylerimize pay ederek kullandık. Çok iyi güzel örnekler ortaya çıktı. Beton yol konusunda katkı sunan muhtarlarımız, vatandaş katkısıyla birim imalatın yapılmasına vesile oldular. Bu vesileyle bütün kaymakamlarımıza teşekkür ediyorum. Bu yılda aynı sistemi uygulayacağız. Özellikle grup yollarına ağırlık verme düşüncesi içerisindeyiz. Çünkü mahalle yolunu yapsak da ana arter yapılmadığı zaman vatandaş yine bozuk yoldan gitmek zorunda kalıyor. Bu yüzden önceliğimiz ana arterler, ana yollar, grup yolları.
 
Merkez ilçede 3 köy hariç bütün köylerimize ve bütün mahallelerimize gittim. Hepsinin problemlerini yerinde dinledim. İmkanlar dahilinde bu problemlere eğilip çözüme kavuşturmaya çalıştık. Sizlerle de bu toplantı vesilesiyle bir araya gelmek hasbihal olmak istedik. Sizlerin sıkıntılarınızı burada kayıt altına alıp bütçe dahilinde en kısa zamanda çözüme kavuşturmak istedik” ifadelerini kullandı.
 
VALİ SARIFAKIOĞULLARI “BU KAYGI TAMAMEN ÇEVRENİN KORUNMASIYLA İLGİLİ KAYGIDIR”
 
Giresun’un katı atık sorunun çözümü için önemli yom katedildiğine dikkat çeken Vali Sarıfakıoğulları “Katı atık depolama tesisi ile ilgili çalışmalarımızda azami dikkati göstermekteyiz. Bu konuda, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüze ve İl Özel İdaremize verdiğim talimatlar var. Haftanın 3 günü Çevre Şehircilikten mühendislerimiz oraya gidip denetliyorlar ve numuneler alıyorlar. Alınan bu numunelerin tetkik sonuçlarını da kurumun internet sitesinden paylaşıyorlar.
 
Bir diğer konu, vatandaşlarımız arasında bu poşet konusu çok dillendiriliyor. Bu konuyla ilgili de birkaç şey söylemek istiyorum. Şimdi bir plastik poşet denizde 400 senede, karada 800 senede çürüyor.  O nedenle hassasiyetimiz bundan. Bu kaygı tamamen çevrenin korunmasıyla ilgili kaygıdır. Bunu böyle bilin ve herkese ifade edin. Hükümetimiz bu konuda tamamen çevrenin korunması için aldığı bir karar. Bu karar da 1 Ocak 2019 tarihiyle uygulamaya geçti” uyarı ve açıklamasında bulundu.
 
Vali Sarıfakıoğulları’nın konuşmanın ardından belediye başkanları kendi çalışma alanları ile ilgili sunumlar yaparken, toplantıya katılan muhtarlar da söz alarak, ihtiyaç, sorun ve taleplerini iletti.
 
Toplantıya; Vali Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, toplantıya dahil ilçelerin kaymakam ve belediye başkanları, daire amirleri, toplantıya dahil ilçelerin köy ve mahalle muhtarları katıldı.
 
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

TARİHTE BUGÜN

2017

685 sayılı KHK ile "Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu" kuruldu

2017

Astana görüşmeleri

2015

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz, Riyad'da tedavi gördüğü hastanede 91 yaşında vefat etti.

2014

Tayfun Pirselimoğlu'nun "Ben O Değilim" filmi Uluslararası Rotterdam Film Festivali'nde izleyiciyle buluştu

2013

Türk sinema ve tiyatro oyuncusu Savaş Akova, bugün vefat etti.

2012

Fransa Senatosu, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının inkarını suç sayan yasa teklifini kabul etti.

2008

Kostas Karamanlis, 49 yıl aradan sonra Türkiye'yi ziyaret eden ilk Yunanistan Başbakanı oldu.

2007

Yapımına 16 yıl önce başlanan Bolu Dağı Tüneli'nin İstanbul'a gidiş yönü ulaşıma açıldı.

2005

Edebiyat tarihçisi, yazar Atilla Özkırımlı, 63 yaşında İstanbul'da vefat etti.

1995

Posta ile Yeni Şafak gazeteleri yayına başladı.

1990

Kızıl Ordu 41 yıl sonra Macaristan'dan ayrıldı.

1990

Parlamentodan Politika dergisi çıktı.

1989

Tacikistan'da deprem meydana geldi; 1000'in üstünde insan öldü.

1989

Ressam Salvador Dali, 84 yaşında İspanya'da öldü.

1978

Türkiye 1. Kömür Kongresi Zonguldak'ta yapıldı.

1974

İsrail askerleri Süveyş Kanalı'nın batısından çekilmeye başladı.

1973

Vietnam'da ateşkes ilan edildi. (Vietnam Savaşı)

1967

Naim Süleymanoğlu, Türk halterci, bugün doğdu.

1961

Dolandırıcılık olaylarıyla ünlenen Sülün Osman, Zeytinburnu'nda kumar oynarken yakalandı.

1957

TBMM, Ankara'da Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nin kurulmasını kabul etti.

1941

I. Türk Karikatür Sergisi, İstanbul'da açıldı.

1925

Şili'de hükümet bir askeri darbeyle devrildi.

1922

İstanbul'da iki sokağa Piyer Loti ve Klodfarer adları verildi.

1913

Kamil Paşa Hükümeti, İttihat ve Terakki yanlılarınca devrildi, yerine Mahmut Şevket Paşa getirildi.

1896

Fizikçi Wilhelm Conrad Röntgen, adının verildiği cihazı icat etti.

1870

Montana'da Amerika Birleşik Devletleri ordusu, çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere 173 kızılderiliyi öldürdü.

1849

Elizabeth Blackwell, tıp diploması alan ilk kadın oldu.

1793

Rusya ve Prusya, Polonya'yı bölüştü.

1719

Roma İmparatorluğu bünyesinde Lihtenştayn Prensliği oluşturuldu.

1556

Tarihin en yüksek ölü sayısına sahip depremi, Çin'in Shaanxi eyaletinde meydana geldi: yaklaşık 830,000 kişi ölü.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri