AK PARTİ'de il başkanlarından milletvekili adaylığı için istifa

​AK Parti’de Rize, Giresun ve Gümüşhane il başkanları vekillik için görevi bıraktı, Trabzon beklemede

AK PARTİ'de il başkanlarından milletvekili adaylığı için istifa
Karadeniz
G.Tarihi: 23.02.2023 14:11
912 Okunma
2
AK PARTİ'de il başkanlarından milletvekili adaylığı için istifa​

AK Parti’de Rize, Giresun ve Gümüşhane il başkanları vekillik için görevi bıraktı, Trabzon beklemede


14 Mayıs 2023 seçimlerine hızla yaklaşırken vekillik için işaret alan il başkanları aday adaylıkları için istifalara başladı. Dün AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlıile Gümüşhane İl Başkanı Celalettin Köse milletvekili aday adayı olmak üzere görevlerinden istifa ettiklerini açıkladılar.  AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, 14 Mayıs'ta yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiri ve Genel Merkezin onayıyla görevinden istifa etti. İl Başkanı Alim istifası dolayısıyla yazılı açıklamada bulundu.
Alim, açıklamasında şunları kaydetti: “Cumhuriyet tarihinin en büyük demokratikleşme ve değişim hamlesini başlatan AK Parti, kurulduğu 2001’den bu yana girdiği tüm seçimlerden başarıyla çıkmış oylarını artırarak, iktidarını koruma başarısı göstermiş halkın teveccühüne mazhar olmuş siyasi partiden öte kutlu bir davadır. Bu kutlu davada Rize İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı ile başladığım aktif siyasi hayatıma, İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Merkez İlçe Başkanlığı, Rize İl Başkan Vekilliği ve son olarak 2018 yılından itibaren de İl Başkanı olarak devam etmekteyim. Şahsıma tevdi edilen her görevi en iyi şekilde icra etmek için çalışarak, bu kutlu davanın bayrağını kirletmeden ona halel getirmeden taşımanın onurunu yaşadım. Beni bu görevlere layık gören hareketimizin mimarı Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel Başkan Yardımcımız Rize Milletvekilimiz Hayati Yazıcı’ya, Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir’e Milletvekillerimize, teşkilatımızın her bir kademesinde görev alan kıymetli dava arkadaşlarıma ve bugüne kadar ki siyasi yolculuğumda desteklerini esirgemeyen aileme teşekkürü bir borç bilirim. AK partimizin 21. yaşı ve iktidarımızın 20. yılı içerisinde olmanın gururunu yaşarken ecdadımızdan aldığımız medeniyet bayrağını liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve onun riyasetinde milletimizle beraber tüm dünyaya ilan edeceğimiz Türkiye Yüzyılı’nın ilk ve belki de en önemli seçimi olan 14 Mayıs 2023 seçimleri için 2018 yılından bu yana büyük bir onur ile yürütmekte olduğum AK Parti Rize İl Başkanlığı görevinden Genel Merkezimizin takdiri, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın olurlarıyla 28. dönem Milletvekili aday adayı olmak için istifa ediyorum. Bu vesile ile birlikte çalıştığım tüm teşkilat mensubu arkadaşlarıma şükranlarımı sunar, bu sürecin ülkemiz, milletimiz ve ilimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederim.”

Alim'in istifasıyla boşalan İl Başkanlığına İl Başkan Yardımcıcısı ve Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Av. Yunus Çoruh’un vekalet edeceği öğrenildi.

GİRESUN’DA TATLI BIRAKTI

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, bu yıl yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa ettiğini açıkladı. Tatlı, AK Parti'nin sadece 2023’ü değil, 2053 ve 2071’i de hedef olarak belirlediğini ifade etti.  AK Parti’nin kurulduğu günden beri her kademesinde görev üstlendiğini ve 2018 yılından itibaren 4 yıldır da İl Başkanlığı yaptığını hatırlatarak, “Bugün itibariyle yaklaşık 4 yıldır büyük bir onur ve gururla sürdürdüğüm Ak Parti Giresun İl Başkanlığı görevimden, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın uygun görmesi ile Milletvekilliği aday adaylığı için ayrılmış bulunmaktayım. Bu süre zarfında bu görevi yapmama imkân sağlayan başta Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, partimizin yetkililerine, her ferdine ve görev arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bugüne kadar nasıl bu davanın bir neferi olarak hizmet ettiysem, bundan sonra da aynı bilinç, kararlılık ve azimle Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu için, hizmetin diğer bir kulvarında mücadele etmek için büyük bir şevk ve azimle çalışmaya devam edeceğim. Bu vesileyle, 2023 seçiminin ülkemiz, ilimiz ve partimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Yaşanan istifalar üzerine AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu’ya aday olup olmayacağını sorduk. Mumcu, “Aday adayı olma durumumuz yok. Genel Merkezimizin takdiri olursa verilen her görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışırız” dedi.

Kaynak:  TAKA https://www.takagazete.com.tr/politika/istifalar-ardi-ardina-h257659.html
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Türkiye′de salgını önlemek için alınan ek tedbirler yeterli mi?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri