DOKUNULMAZLIKLAR KALKACAK

AK Parti Giresun Teşkilatı’nca düzenlenen İl Divan Kurulu Toplantısı’nda bir konuşma yapan AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk; bölücü teröre karşı büyük bir mücadele verdiklerini ve bu mücadelenin sonuna kadar

DOKUNULMAZLIKLAR KALKACAK
Karadeniz
G.Tarihi: 17.04.2016 20:40
1400 Okunma
0
Milletvekili Cemal Öztürk: “Dokunulmazlıklar Kalkacak!”
AK Parti Giresun Teşkilatı’nca düzenlenen İl Divan Kurulu Toplantısı’nda bir konuşma yapan AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk; bölücü teröre karşı büyük bir mücadele verdiklerini ve bu mücadelenin sonuna kadar süreceğini söyledi.


AKP’li Cemal Öztürk; “Terörle ve millet düşmanlarıyla olan mücadelemiz devam ediyor. Sadece bölücü terör örgütüyle değil, Türkiye düşmanı tüm şer güçlerle mücadele ediyoruz. Şehit ve gazilerimiz oluyor. Kolay değil. Son üç ay içinde sadece Giresun'dan üçü asker, ikisi üniversite öğrencisi beş şehit verdik. Jandarma uzman çavuşlar Şebinkarahisarlı Birkan Gündüz, Eynesilli Bekir Kelleci, Espiyeli Burak Cantürk kardeşlerimiz asker şehitlerimiz. Ankara'daki hain bombalı saldırıda hayatlarını kaybeden üniversite öğrencileri Göreleli Zeynep Başak Gürsoy ile Keşaplı Elif Gizem Akkaya kızlarımız da sivil şehitlerimiz. Şahadet mertebesine erişen bu kardeşlerimize sonsuz rahmet, ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye'nin terörle mücadelede dünyaya ders verdiğini söyleyen Cemal Öztürk; “Güvenlik güçlerimiz destanlar yazıyor. Bir taraftan hain tuzaklara karşı mücadele verirken diğer taraftan da sivil vatandaşlarımızın zarar görmemesi için olağanüstü hassasiyet gösteriyorlar. Fazla can kayıplarının bir nedeni de bu hassasiyet olabilir mi diye düşünmüyor değil insan. Türkiye tüm dünyaya terörle mücadele dersi veriyor.

Tarih boyunca pek çok düşmanlık gördük ama bugünkü kadar namerdine az rastladık. Çoluk çocuk demeden insanları katleden, camilere, okullara, hastanelere saldıran bir katiller sürüsüyle karşı karşıyayız. Normalde bir araya gelmesi mümkün olmayan, ideolojik olarak birbirleriyle kavgalı yapılar; Türkiye düşmanlığında birleşerek katliamlar yapıyor, yakıyor yıkıyorlar. Bilesiniz ki bu şer şebekelerini idare edenlerin amacı, Türkiye’nin yürüyüşünü durdurmak, dünyada söz sahibi olmamıza engel olmaktır. Ama asla ve asla başaramayacaklar.

Ülkemizin birliğine, milletimizin canına, malına, huzur ve kardeşliğine kasteden ihanet odakları kazdıkları çukurlarda, akıttıkları kanda boğulup gidecekler. Ya teslim olacaklar ya da yok olacaklar" dedi.

“DOKUNULMAZLIKLAR KALKACAK!”

Vesayet odaklarına karşı siyasetin ve siyasetçinin onurunu korumaya çalıştıklarını; ancak son zamanlarda bazı Milletvekillerinin dokunulmazlık hakkını kötüye kullanarak terörün ve terör örgütlerinin sözcülüğünü yaptıklarını, bunun milletin vicdanını yaraladığını söyleyen milletvekili Öztürk; “Özellikle HDP’li bazı milletvekilleri dokunulmazlık hakkını kötüye kullanıyor. Terör örgütüyle yan yana, omuz omuza görüntü veriyor. Bu da milletimizin vicdanını yaralıyor. Buna müsaade edilemez!..

Teröre destek veren siyasetçilerin kesinlikle yargı önüne çıkarılması gerekir. Bu amaçla biz tüm Ak Parti milletvekilleri olarak ilk adımı attık ve anayasada gerekli değişikliğin yapılması için 316 imza ile teklif verdik” ifadelerini kullandı.

“VAATLERİMİZİN TAMAMINI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Seçim beyannamelerinde açıkladıkları vaatleri gerçekleştirdiklerini ifade eden ÖZTÜRK; “Allah’a şükür 1 Kasım seçimleri öncesinde verdiğimiz sözlerin yüzde yüzünü gerçekleştirdik.  Bu, Türkiye tarihinde bir ilktir. Seçim öncesi verdiğimiz bütün sözleri dört ay gibi kısa bir sürede yerine getirdik. Bir taraftan terörle, namert çetelerle mücadele ederken, diğer taraftan vaatlerimizle ilgili kanunları teker teker çıkarttık” dedi.
Kaynak:http://www.kerasushaber.net/haber/siyaset_1/akp%E2%80%99li-cemal-ozturk-%E2%80%9Cdokunulmazliklar-kalkacak!%E2%80%9D/8954.html
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Türkiye′de salgını önlemek için alınan ek tedbirler yeterli mi?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

TARİHTE BUGÜN

2017

Singapur'un ilk kadın Cumhurbaşkanı Halime Yakub, aynı zamanda dünyada da ilk başörtülü cumhurbaşkanı oldu.

2015

MHP Ankara Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, parti ve TBMM Grubu üyeliğinden istifasına ilişkin yazıyı MHP Genel Başkanlığına, TBMM Başkanlığına ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

2012

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, ''terör örgütü üyesi olma'' suçundan hakkında açılan davada 8 yıl 9 ay hapis cezası aldı.

2005

Afganistan'da 1969'dan bu yana ilk parlamento seçimleri yapıldı.

1997

''Bizimkiler'' televizyon dizisinin ''Hakim Bey''i, tiyatro ve sinema sanatçısı Orhan Çağman 70 yaşında öldü.

1997

89 ülke kara mayınlarının yasaklanması antlaşmasını onayladı. Amerika Birleşik Devletleri metne imza atmayı reddetti.

1993

Saz sanatçısı Nida Tüfekçi 64 yaşında öldü.

1990

Türk oyuncu ve ses sanatçısı, Mine Mutlu bugün öldü.

1981

Fransa'da idam cezası kaldırıldı.

1976

Brezilyalı futbolcu, Ronaldo bugün doğdu.

1980

Türk şarkıcı, Levent Dörter bugün doğdu.

1974

Türkiye'de CHP-MSP koalisyonu bozuldu. Bülent Ecevit, başbakanlıktan istifa etti.

1972

Münih Olimpiyatları'nda kanlı gün

1971

Türkiye Güzeli Filiz Vural, Avrupa Güzeli seçildi.

1970

Türkiye'de 8 aydır tutuklu öğrenci liderleri Deniz Gezmiş ve Cihan Alptekin tahliye edildiler.

1962

Kıbrıs'ta Rauf Denktaş'a suikast girişiminde bulunuldu.

1956

Efes'te 1926'dan beri sürdürülen arkeolojik kazılarda, Prytaneion adı verilen bölümde,Efes Artemis'i olarak bilinen, dünyaca ünlü Artemis heykeli gün ışığına çıkarıldı.

1948

Pakistan'ın Kurucusu Muhammed Ali Cinnah öldü.

1942

UEFA Yönetim Kurulu eski 1. As Başkanı Şenez Erzik, bugün doğdu.

1937

Nyon Antlaşması, TBMM'de kabul edildi.

1934

Sovyetler Birliği, Milletler Cemiyeti'ne girdi.

1932

Türkçe Ezan: Ezan Türkçe okundu.

1851

Amerikan gazetesi New York Times yayımlanmaya başlandı.

1739

Osmanlı Devleti ile Avusturya Arşidüklüğü ile Belgrad Antlaşması'nı imzaladı.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri