FEDERASYON BAŞKANI KUĞU'DAN AÇIKLAMALAR

FEDERASYON BAŞKANI KUĞU'DAN AÇIKLAMALAR

FEDERASYON BAŞKANI KUĞU'DAN AÇIKLAMALAR
Karadeniz
G.Tarihi: 14.09.2018 04:53
636 Okunma
0
Mehmet Kuğu, Dün gönüllüydük, bugünde gönüllüyüz. Yarında Allahın izniyle gönüllü olmaya devam edeceğiz

Giresun Federasyonu Genel Başkanı Mehmet kuğu, vatan için, "Dün gölüllüydük, bugünde gönüllüyüz, yarında Allahın izniyle  gönüllüyüz" dedi.
Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu tarafından, Afyonkarahisar Doğanlar Köyünde bulunan Giresun Şehitliğinde düzenlenen Şehitleri anma töreninde Giresun Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Kuğu, programının açılış konuşmasını yaptı.
Başkan Kuğu konuşmasında, Çevre düzenlemesi yapılan Afyonkarahisar Giresun şehitliğinin her zaman ziyarete açık olacağını, Giresun Kültür evi, müze ve Caminin geçtiğimiz yıllarda hizmete açıldığını söyleyerek, şehitliğin sürekli açık tutulması için görevlilerin kalacağı
Giresun evi ve Çeşmenin açılışını hep birlikte bugün yaparak hizmete açılacağını söyledi.
Ülkemiz için, vatanımız için, bayrağımız için her zaman göreve hazırız.
Konuşmasında 96 Yıl önce 42. Ve 47 Gönüllü alayla ülke savunmasında yer alan Giresunluların dün ülkesi için gönüllü olduğu gibi, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Giresunlular bir kez daha gönüllü olduklarını göstermişlerdir diyerek sözlerine şöyle devam etti. "İstanbul'da Kurulu bulunan Giresunlu Sivil Toplum Kuruluşlarımızla 16 Temmuz günü on bin kişiyle Taksim meydanına yürüyüş yaptık. Devletimizin, Milletimizin yanında olduğumuzu bayrağımıza sahip çıkmaya her an hazır olduğumuzu gösterdik. Dün ülkemizin savunmasında ceddimizin hazır olduğu gibi, bugünde bizler ceddimizin torunları olarak ülkemiz için, vatanımız için, bayrağımız için her zaman göreve hazırız” dedi.
Dedesivri tepesinin doksan altı yıl önce burada vatanı ve milletinin geleceğini kurtarabilmek için büyük taarruzun başlangıç yeri olduğunu söyleyen başkan Kuğu, bin kilometreden gelerek burada Giresun yiğitleri, aba zıpkalı gençler şehit düştüler. Onların huzurunda, onlara yakışır evlatlar, torunlar olarak şehitliğimize hizmet edebilmek için verdiğimiz mücadelede hep birlikteyiz. Diyerek konuşmasına şöyle devam etti.
Gelecek nesillerimize miras kalacaktır.
"Ben inanıyorum ki bu gün buraya gelerek, şehitlerimizin etrafında toplanan, ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinden Afyonkarahisar Doğanlar Köyümüze akın eden hemşehrilerimizle birlikte buralara yaptığımız eserler ve yapmış olduğumuz anma törenlerimiz gelecek nesillerimize miras kalacaktır. Atalarımızın ülkemizin düşman işgalinden kurtarılmasında neler yaptığını, hangi zorlukları yaşadıklarını öğrenebilmeleri için onlara miras olacaktır.  Bundan sonrada hep birlikte bu mirası yaşatabilmek için Afyonkarahisar'da bulunan şehitliğimizde törenlerimizi hep birlikte yapmaya devam edeceğiz.
İyi ki Giresun evladıyım.
Giresun şehitliğimizin bu günkü durumuna gelmesinde emeği geçen, bakanlarımıza, belediyelerimize, kaymakamlarımıza, yetkililere, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza ve tüm hemşehrilerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ölenlerimize yüce rabbimizden rahmet diliyorum. İyi ki Giresun evladıyım, iyi ki bu camianın içerisinde bir ve beraberiz. Rabbim birlikteliğimizi daim kılsın. Rabbim bizlere bir daha ne 15 Temmuz, nede kurtuluş savaşı yaşamayı nasip etmesin. Ancak son günlerde yine bu topraklarımız üzerinde farklı konularda çeşitli oyunlar oynanmakta, baskılar kurulmaya çalışılmaktadır. Bugün dedesivri tepesinden, şehitlerimizin yanı başından, onların torunları olarak dünyaya haykırıyoruz. Dün gönüllüydük, bugünde gönüllüyüz, yarında Allahın izniyle gönüllü olmaya devam edeceğiz." dedi.
Hüseyin Şenel Odacı
www.sebingundem.com
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Türkiye′de salgını önlemek için alınan ek tedbirler yeterli mi?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

TARİHTE BUGÜN

2017

Singapur'un ilk kadın Cumhurbaşkanı Halime Yakub, aynı zamanda dünyada da ilk başörtülü cumhurbaşkanı oldu.

2015

MHP Ankara Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, parti ve TBMM Grubu üyeliğinden istifasına ilişkin yazıyı MHP Genel Başkanlığına, TBMM Başkanlığına ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

2012

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, ''terör örgütü üyesi olma'' suçundan hakkında açılan davada 8 yıl 9 ay hapis cezası aldı.

2005

Afganistan'da 1969'dan bu yana ilk parlamento seçimleri yapıldı.

1997

''Bizimkiler'' televizyon dizisinin ''Hakim Bey''i, tiyatro ve sinema sanatçısı Orhan Çağman 70 yaşında öldü.

1997

89 ülke kara mayınlarının yasaklanması antlaşmasını onayladı. Amerika Birleşik Devletleri metne imza atmayı reddetti.

1993

Saz sanatçısı Nida Tüfekçi 64 yaşında öldü.

1990

Türk oyuncu ve ses sanatçısı, Mine Mutlu bugün öldü.

1981

Fransa'da idam cezası kaldırıldı.

1976

Brezilyalı futbolcu, Ronaldo bugün doğdu.

1980

Türk şarkıcı, Levent Dörter bugün doğdu.

1974

Türkiye'de CHP-MSP koalisyonu bozuldu. Bülent Ecevit, başbakanlıktan istifa etti.

1972

Münih Olimpiyatları'nda kanlı gün

1971

Türkiye Güzeli Filiz Vural, Avrupa Güzeli seçildi.

1970

Türkiye'de 8 aydır tutuklu öğrenci liderleri Deniz Gezmiş ve Cihan Alptekin tahliye edildiler.

1962

Kıbrıs'ta Rauf Denktaş'a suikast girişiminde bulunuldu.

1956

Efes'te 1926'dan beri sürdürülen arkeolojik kazılarda, Prytaneion adı verilen bölümde,Efes Artemis'i olarak bilinen, dünyaca ünlü Artemis heykeli gün ışığına çıkarıldı.

1948

Pakistan'ın Kurucusu Muhammed Ali Cinnah öldü.

1942

UEFA Yönetim Kurulu eski 1. As Başkanı Şenez Erzik, bugün doğdu.

1937

Nyon Antlaşması, TBMM'de kabul edildi.

1934

Sovyetler Birliği, Milletler Cemiyeti'ne girdi.

1932

Türkçe Ezan: Ezan Türkçe okundu.

1851

Amerikan gazetesi New York Times yayımlanmaya başlandı.

1739

Osmanlı Devleti ile Avusturya Arşidüklüğü ile Belgrad Antlaşması'nı imzaladı.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri