GİRESUN VALİSİ OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

GİRESUN VALİSİ OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

Haber Resim Üstü
GİRESUN VALİSİ OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI
Karadeniz
G.Tarihi: 04.12.2018 19:33
177 Okunma
0
Haber Resim Altı
Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, 29 Kasım Perşembe günü saat 14.00’de Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda il merkezinde bulunan okul müdürleriyle bir toplantı yaptı.
 
Vali Sarıfakıoğulları başkanlığında yapılan ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ile müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantı, merkez ilçedeki okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
 
Toplantıda 2018–2019 eğitim-öğretim yılının başlangıcından bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetler değerlendirildi.
 
Toplantıda, 2018-2019 eğitim öğretim yılında şimdiye kadar yapılan; Okul Güvenliği, okur yazarlık kursları başta olmak üzere halk eğitimi faaliyetleri, taşımalı eğitim ve yemek hizmetleri, pansiyonlar, öğrenci devamsızlıkları, sınıf tekrarı ve okul terkleri, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele çalışmaları, okul ve kurumlarımızca yürütülen TÜBİTAK, AB Projeleri, Beyaz Bayrak, Okul Sütü, Tanı-Anla-Değerlendir vb. gibi proje faaliyetleri ile eğitim öğretime dair çalışmaların genel bir değerlendirmesi yapılırken, bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili okul ve kurum müdürlerine bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu.
 
Vali Sarıfakıoğulları, okul güvenliği başta olmak üzere, kantin ve yemekhaneler ile pansiyonların denetimleri konusunda en üst düzeyde hassasiyet beklediğini kaydederek, okul güvenliğiyle ilgili okul önlerinde ve çevresinde bulunan ilgisiz kişiler hakkında kabahatler kanununa göre anında işlem yaptırılması talimatı verdi.
 
Okul Müdürlerine hitaben bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, “Bugün burada toplanarak, yaklaşık 1.5 ay kadar önce yapmış olduğumuz toplantıda okul güvenliği ile ilgili varmış olduğumuz kararları değerlendirmeyi, eğitim öğretimin hem nitelik olarak hem hijyenik olarak daha ileri noktalara taşınmasında sizlerin de kanaatlerinizi almayı ve yapılan çalışmaları paylaşmayı arzu ettik.
 
Önceliğimiz, okul ve çevresindeki güvenlik olmalıdır. Bunun ekseninde de uyuşturucu ile mücadele konusu var. Yine eğitim ve öğretim durumu, devam devamsızlık durumu ve bu devamsızlık durumuna karşı bu zamana kadar yapmış olduğumuz çalışmaları ve almış olduğumuz önlemleri de konuşacağız.
 
Toplantımızda, okuma yazma, personel durumu ve engellilerin erişebilirliği ile ilgili durumlara da değineceğiz.  Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler de ana başlıklarımız olacak. Aramızda değerli okul müdürlerimiz ve STK lardan arkadaşlarımız, paydaşlarımız var. Sonuç itibariyle aynı gemideyiz ve hem nitelik olarak hem de içerik olarak hedefe en seri şekilde gemimizi ulaştırmak en temel hedefimiz olmalıdır. Bunun içinde koordinasyon anlamında bize düşen ne ise bunu yapmak üzere buradayız.
 
Yıl içindeki sorunları ve bu sorunların çözümleri noktasında önceliğimiz olmalıdır.  Bunları nasıl çözeriz, yok ederiz, bunları çözmemiz gerekir? İçişleri Bakanımız ve Milli Eğitim Bakanımız, özellikle okullarda ki güvenlik görevlileri noktasında çok büyük adımlar attılar.
 
Bizde bunları ilimizde uyguladık. Risk haritası, risk analizi yaptık. Tabi bunu yaparken çevresel faktörleri ve trafiği masaya yatırdık, buna göre de riskli bölgeleri 4 gruba ayırdık. Bu riskli gruplara da polis memurlarımızı görevlendirdik. Tam zamanlı olarak 18 okulumuzda, 16 güvenlik görevlimiz var. 
 
Her ziyaret ettiğim okulda, okul müdürlerimizin yanı başında bu güvenlik görevlilerini görünce çok mutlu oluyorum. Velilerle yapmış olduğumuz toplantılarda da bu güvenlik görevlilerimiz hazır olsunlar.
 
Bu güvenlik görevlilerimizi de mümkün olduğu müddetçe değiştirmeyeceğiz. İstiyoruz ki kaynaşma olsun, bütünleşsinler, okula, okul çevresine, mahalleye ve velilere nüfuz etsinler.  Yolda görenler bu bizim okulun güvenlik görevlisi diyebilsin.
 
Çocuklarımızı dış faktörlerin olumsuz etkisinden de denetim yaparak kurtarırız. O nedenle bu noktalarda, parklarda ve sahillerimizde gençlerimizin öğrencilerimizin de yoğun bir şekilde bulunduğu yerleri de masaya yatıracağız ve buralarda da önleyici güvenlik tedbirlerimizi uygulayacağız” dedi.
 
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

TARİHTE BUGÜN

2010

ABD, internet devi Google insan vücudunun tamamının haritasını çıkaran yeni bir ağ tarayıcısı geliştirdi. İsmini google body olarak belirledi.

2004

AB, Türkiye ile 3 Ekim 2005'te müzakerelere başlama kararı aldı.

1998

Safranbolu kültürel varlık olarak Dünya Miras Listesi'ne alındı.

1996

Sedat Bucak'ın otomobilinde bulunan silahların Emniyet Müdürlüğü'ne ait olduğu belirlendi.

1995

Ganalı Kofi Annan BM Genel Sekreteri oldu.

1991

Türkiye'de ilk futbol cinayeti GS-BJK maçı sonrası gerçekleşti.

1989

Amerikan animasyon televizyon durum komedisi Simpsonlar, yarım saatlik prime time şovu olarak FOX'ta yayınlanmaya başlandı.

1981

Türkiye'li model ve oyuncu Tolgahan Sayışman, bugün doğdu.

1980

Türkiye'nin Sidney Başkonsolosu Şarık Arıyak ve koruma polisi Enver Sever silahlı saldırı sonucu öldü. Saldırıyı Asala adlı Ermeni terör örgütü üstlendi.

1973

Amerikan psikiyatri derneği, homoseksüelliği akıl hastalıkları listesinden çıkardı.

1971

3. Haliç Köprüsü'nün temeli atıldı.

1969

ABD hava kuvvetleri, yaptıkları UFO araştırmaları sonucunda dünyadışı bir uzay gemisine ilişkin kanıta rastlamadıklarını açıkladı.

1934

Kasım 1934 tarihli Kanun'la Kemal öz adlı Cumhurbaşkanı'na verilen Atatürk soyadının veya bunun başına ve sonuna söz konarak yapılan adların hiçbir kimse tarafından öz ve soyadı olarak alınamayacağına dair Kanun, TBMM'de kabul edildi.

1926

Uşak Şeker Fabrikası açıldı.

1918

Fransız askerleri denizden Mersin'e çıkarma yapmaya başladı. Mersin, Tarsus, Adana, Ceyhan, Misis ve Toprakkale işgal edildi.

1908

II. Meşrutiyet'in ilanından sonraki seçilen yeni Osmanlı Meclis-i Mebusanı ilk toplantısını yaptı.

1908

İttihat ve Terakki Cemiyeti, II. Meşrutiyet'in ilanından sonra İttihat ve Terakki Fırkası adını aldı.

1903

Wright Kardeşler benzin motorlu uçakları ile Kitty Hawk'ta (Kuzey Karolina) ilk uçuşu geçekleştirdi: uçuş mesafesi 37 m, uçuş süresi 12 saniye.

1790

Meksika'da Azteklere ait "Aztek takvimi" bulundu.

1777

Fransa, ABD'yi ilk tanıyan devlet oldu.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri