​Gümüşhane İl Genel Meclisi yeni başkanını seçti

​Gümüşhane İl Genel Meclisi yeni başkanını seçti

Haber Resim Üstü
​Gümüşhane İl Genel Meclisi yeni başkanını seçti
Karadeniz
G.Tarihi: 13.04.2019 16:30
208 Okunma
0
Gümüşhane İl Genel Meclisi yeni başkanını seçti

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin 31 Mart seçimlerinden sonraki ilk toplantısı yapıldı. İl genelinden 15 meclis üyesinin katıldığı toplantıda oy birliğiyle meclis başkanlığına Mehmet Emin Erdoğdu seçildi.

31 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından il merkezi ve ilçelerden seçilen 15 İl Genel Meclisi üyesi mazbatalarını aldıktan sonra ilk toplantılarını gerçekleştirdi.

Meclis üyeleri arasından en yaşlı üye sıfatıyla Merkez ilçe AK Parti İl Genel Meclisi üyesi Halit Okur başkanlığında gerçekleştirilen ilk oturumda İl Genel Meclisi başkanı ve katip üyelerin seçimi gerçekleştirildi.

AK Parti’nin 9, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 6 üyesinin bulunduğu mecliste AK Parti grup başkanı Mihdat Uçan partilerinin Meclis Başkanı adayının merkez ilçe İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Emin Erdoğdu olduğunu kaydederken MHP grup başkanı Vedat Soner Başer de parti olarak aday göstermediklerini ve AK Parti’nin adayını destekleme kararı aldıklarını söyledi.

İki yıl boyunca görev yapacak olan Erdoğdu, gizli oy yöntemiyle yapılan seçim sonucunda 15 oy alarak İl Genel Meclisi başkanı seçilirken, aynı yöntemle yapılan oylama sonucunda asil katip üyeliklere AK Parti’den Halit Okur, MHP’den Coşkun Korkmaz, yedek katip üyeliklere AK Parti’den Sami Tuncay, MHP’den Kemal Emiroğlu seçildi.

Seçimin ardından oturum başkanlığını üstlenen Erdoğdu, İl Genel Meclisi birinci ve ikinci başkan vekili seçimlerini gerçekleştirdi. Yapılan seçim sonucunda birinci başkanvekilliği görevine AK Parti Kelkit İl Genel Meclisi üyesi Reşat Çalışkan, ikinci başkanvekilliği görevine de MHP’den Köse İl Genel Meclisi üyesi Yakup Mehmani Aygün seçildi.

Gündem maddeleri arasında yer alan İl Encümenine 3 üye seçiminin de gerçekleştirildiği toplantıda gizli oy yöntemiyle AK Parti’den Mihdat Uçan, Bahtiyar Soylu, MHP’den Vedat Soner Başer bir yıl boyunca görev yapacak olan İl Encümeni olarak seçildi.

Vilayetler hizmet götürme birliği asil üyeliğine AK Parti’den Kadir Yıldız, yedek üyeliğine de MHP’den Kemal Emiroğlu’nun seçildiği toplantıda daha sonra İhtisas Komisyonlarına üye seçimi gerçekleştirildi.

Bir yıl boyunca görev yapacak olan Plan ve Bütçe, İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Eğitim, Kültür, Spor ve Sosyal Hizmetler ile Pestil, Köme, Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme komisyonlarının hepsine 5’er üye seçilmesine karar verilirken, komisyonlara 3 üye AK Parti’den 2 üye MHP’den seçildi.

Yapılan oylama sonucunda İmar ve Bayındırlık Komisyonuna AK Parti’den Hüseyin Bedir, Halit Okur, Kadir Yıldız, MHP’den Coşkun Korkmaz, Bayram Yiğit, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna AK Parti’den Mihdat Uçan, Reşat Çalışkan, Mehmet Emin Erdoğdu, MHP’den Yakup Mehmani Aygün, Kürşad Karabıçak, Çevre ve Sağlık Komisyonuna AK Parti’den Tuncay Taşdemir, Sami Tuncay, Reşat Çalışkan, MHP’den Kemal Emiroğlu, Vedat Soner Başar, Eğitim, Kültür, Spor ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna AK Parti’den Hüseyin Bedir, Halit Okur, Bahtiyar Soylu, MHP’den Kemal Emiroğlu, Bayram Yiğit, Pestil, Köme, Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Komisyonuna da AK Parti’den Kadir Yıldız, Tuncay Taşdemir, Sami Tuncay, MHP’den Yakup Mehmani Aygün, Coşkun Korkmaz oy birliğiyle seçildi.

Toplantının açılışını en yaşlı üye sıfatıyla gerçekleştiren Halit Okur, seçimlerin ülkeye, Gümüşhane’ye ve millete hayırlar getirmesini dileyerek “İnşallah yeni seçilen meclis üyesi arkadaşlarım yeni yatırımlara imza atar. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını hiçbir ayrım yapmadan aynı şevk ve aşkla hizmet içerisinde bulunmalarını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan seçimlerin ardından İl Genel Meclisinin yeni dönemdeki yeni seçilen başkanı Mehmet Emin Erdoğdu ise “İnşallah önümüzdeki süreç aynı birliktelikle, farklılıklar gözetilmeden, ideolojik farklılıkları, düşünce farklılıkları gözetilmeden tek vücut, tek yapı çalışmalarımıza devam ederiz. Büyük bir sorumluluk, büyük bir vebal. İnşallah hakkıyla altından çıkarız. Önümüzdeki süreci tam uyumlu hak ve hakikat ölçüsünde, yol açan, yol aydınlatan bir ekip çalışmasıyla yürüteceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Seçim sonucunda ilçe ve partilerine göre İl Genel Meclisi üyeleri şu şekilde: Merkez ilçe AK Parti Mehmet Emin Erdoğdu, Mihdat Uçan, Halit Okur, MHP: Vedat Soner Başer, Kelkit ilçesi AK Parti Reşat Çalışkan, Sami Tuncay, MHP Coşkun Korkmaz, Şiran ilçesi AK Parti Kadir Yıldız, MHP Kürşad Karabıçak, Torul ilçesi AK Parti Hüseyin Bedir, MHP Kemal Emiroğlu, Kürtün ilçesi AK Parti Bahtiyar Soylu, MHP Bayram Yiğit, Köse ilçesi AK Parti Tuncay Taşdemir, MHP Yakup Mehmani Aygün.

kaynak:Gümüşhane İl Özel İdaresi facebook sayfası
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

TARİHTE BUGÜN

2017

Sınıf öğretmeni olarak görev yaptığı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Çiftçibaşı köyünden memleketi Gümüşhane'ye giderken terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak katledilen ve cesedi bulunan Necmettin Yılmaz'ın cenazesi defnedildi

2017

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı dolayısıyla Ankara'da 15 Temmuz Şehitler Abidesi'nin açılışı

2015

Yunanistan Parlamentosu, Avro Bölgesi liderlerinin, 86 milyar avroluk üçüncü kurtarma paketi karşılığında ön şart olarak talep ettiği kapsamlı reform paketi ile ilgili kanun tasarısını kabul etti.

2015

Yunanistan Parlamentosu, Avro Bölgesi liderlerinin, 86 milyar avroluk üçüncü kurtarma paketi karşılığında

2014

Türk spor adamı Faruk Ilgaz, bugün öldü.

2005

Irak'ın Musayyib kentinde bir intihar eylemcisi, kullandığı patlayıcı yüklü tanker kamyonu, benzin istasyonuna sürdü: 98 ölü, 100 yaralı.

1998

12 Eylül 1980 askeri harekatını gerçekleştirenlerden eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Sedat Celasun, Çanakkale'de kalp krizi sonucu öldü.

1994

Shoemaker-Levy 9 kuyrukluyıldızının parçaları Jüpiter gezegenine çarptı.

1990

Filipinler'de deprem: 1.450 ölü.

1979

Saddam Hüseyin, Irak devlet başkanı oldu.

1975

Atatürk'ün silah arkadaşlarından emekli general Fahri Belen öldü.

1969

Apollo 11 Cape Kennedy uzay üssünden fırlatıldı.

1966

Sanatçı Yıldız Tilbe, bugün doğdu.

1964

Kurtuluş Savaşı kahramanlarından, eski başbakan Hüseyin Rauf Orbay öldü.

1955

Söke'de meydana gelen 7.0 büyüklüğündeki depremde 23 kişi öldü.

1945

1945 -Manhattan Projesi gereğince Amerika Birleşik Devletleri yakınlarında ilk atom bombası denemesi yapıldı.

1945

Türk oyuncu Çetin Tekindor, bugün doğdu.

1945

ABD'de Robert Oppenheimer'ın geliştirdiği ilk atom bombası, New Mexico yakınlarında, çölde patlatıldı.

1942

Fransa'daki en büyük Yahudi tutuklanması: 12.884 Yahudi Auschwitz'e gönderilmek üzere tutuklandı.

1926

İlk renkli sualtı çekimleri National Geographic dergisinde yayımlandı.

1918

Klasik Türk Müziği sanatçısı Müzeyyen Senar, bugün doğdu.

1912

Stokholm Olimpiyat'ları başlangıcı.

1683

Viyana'ya taarruz eden Osmanlı ordusu, Avusturya ordusunu mağlup etti. Böylelikle Viyana kuşatması sürdürüldü.

1394

Fransa kralı VI. Charles, Yahudilerin Fransa'dan kovulması için emir verd

622

622 - Hicri takvimin başlangıcı.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri