İl Özel İdaresi Hizmet Binasında İnceleme

İl Özel İdaresi Hizmet Binasında İnceleme

İl Özel İdaresi Hizmet Binasında İnceleme
Karadeniz
G.Tarihi: 30.01.2019 12:54
667 Okunma
0
Valimiz Harun Sarıfakıoğulları ile Giresun Milletvekili Sayın Cemal Öztürk, İl Özel İdaresi Hizmet Binasında incelemelerde bulundu.
 
Vali Sarıfakıoğulları ve Milletvekili Öztürk, beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın ve AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı ile birlikte Giresun Merkez Teyyaredüzü Mahallesinde, Mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait bulunan İl Özel İdaresi Hizmet Binası ve çevre düzenlemesi yapılan inşaat sahasında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
 
Vali Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, binanın fiziki yapısı ile ilgili verdiği bilgide; İl Özel İdaresi Hizmet Binası, Meclis Binası ve Kültür Sitesi olarak yapımına başlanılan binanın 15 Bin 710 m² arsa alanı üzerine, 2 Bin 867 m² bina tabanlı, toplam 17 Bin 695 m² toplam inşaat alanına sahip, Bodrum Kat+Zemin Kat+10 Normal kattan oluştuğunu ifade ederek, söz konusu bina içerisinde; Vali Makam ve Çalışma Odaları, İl Genel Meclis Başkanı, Encümen ve Grup Başkan odaları, sığınaklar, teknik personel odaları, arşiv, mescit, 400 kişilik konferans salonu, Konferans salonu fuaye alanları, komisyon çalışma odaları, dinlenme odaları, çalışma birim odaları, sistem odaları, sendika birimleri, arşiv, toplantı odaları, çay ocakları, kütüphane, servis odaları, konuk bekleme odası ve konuk bekleme holü, genel sekreter ve genel sekreter yardımcısı odaları, müdür odaları, kafeterya, mutfak, soğuk hava deposu ve yemek salonları gibi bölümlerin yer aldığını söyledi.
 
MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK “HİZMET BİNASI OLARAK KULLANILACAK”
 
Vali Sarıfakıoğulları ile birlikte binada incelemelerde bulunan Milletvekili Cemal Öztürk, İl Özel İdaresi Hizmet Binası olarak yapımına başlanılan söz konusu binanın, Giresun’da 5 Yıldızlı konaklama tesisi bulunmaması nedeniyle, Giresun kamuoyundan ve sivil toplum örgütlerinden gelen talep üzerine İl Özel İdaresi olarak fedakârlıkta bulunularak, hizmet binası olarak kullanımından vazgeçilerek 5 yıldızlı otele dönüştürülmesine karar verildiğini ancak 5 kez ihaleye çıkılmasına rağmen ihaleye teklif veren istekli çıkmaması nedeniyle binanın mevcut haliyle, yapılış amacına da uygun olarak ilave kamu kurumlarının da hizmetine tahsis edilerek değerlendirilmesinin daha uygun olacağının değerlendirildiğini ifade etti.
 
VALİ SARIFAKIOĞULLARI “MEVCUT BİNAYI BU HALİYLE HİZMET BİNASI OLARAK KULLANMAYA KARAR VERDİK”
 
Bina ve çevresindeki çalışmaların biran önce tamamlanması talimatı veren Vali Sarıfakıoğulları, binanın durumu ile ilgili yaptığı açıklamada; “İlimizin 5 Yıldızlı konaklama ihtiyacının karşılanması amacıyla çok uygun şartlarda, defalarca ihaleye çıkarmamıza rağmen ihaleye katılan istekli müteşebbis bulunmaması nedeniyle, ilimizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun da değişik yerlerde kiralık veya yetersiz alanlarda hizmet vermesi de göz önünde bulundurularak, yaptığımız değerlendirme sonucunda, ilimizde hizmet vermekte olan kurumların bir arada olmasının hemşerimize daha kaliteli hizmet verilmesi açısından önemli olduğu, kiralama, güvenlik, temizlik, enerji gibi birçok giderin ortak olmasının kamu maliyetlerini de düşüreceği dikkate alınarak, İl Özel İdaresi Hizmet Binasının; İl Özel İdaresi, AFAD İl Müdürlüğü, DOKAP, DOKA, TMO, TKDK gibi ilimiz için önemli kuruluşların bir arada hizmet vermesi için kullanılmasının daha uygun olacağına, mevcut yapının bu amaçla hizmet binası olarak kullanılması uygun mütalaa edilmiştir” dedi.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Türkiye′de salgını önlemek için alınan ek tedbirler yeterli mi?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

TARİHTE BUGÜN

2017

Singapur'un ilk kadın Cumhurbaşkanı Halime Yakub, aynı zamanda dünyada da ilk başörtülü cumhurbaşkanı oldu.

2015

MHP Ankara Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, parti ve TBMM Grubu üyeliğinden istifasına ilişkin yazıyı MHP Genel Başkanlığına, TBMM Başkanlığına ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

2012

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, ''terör örgütü üyesi olma'' suçundan hakkında açılan davada 8 yıl 9 ay hapis cezası aldı.

2005

Afganistan'da 1969'dan bu yana ilk parlamento seçimleri yapıldı.

1997

''Bizimkiler'' televizyon dizisinin ''Hakim Bey''i, tiyatro ve sinema sanatçısı Orhan Çağman 70 yaşında öldü.

1997

89 ülke kara mayınlarının yasaklanması antlaşmasını onayladı. Amerika Birleşik Devletleri metne imza atmayı reddetti.

1993

Saz sanatçısı Nida Tüfekçi 64 yaşında öldü.

1990

Türk oyuncu ve ses sanatçısı, Mine Mutlu bugün öldü.

1981

Fransa'da idam cezası kaldırıldı.

1976

Brezilyalı futbolcu, Ronaldo bugün doğdu.

1980

Türk şarkıcı, Levent Dörter bugün doğdu.

1974

Türkiye'de CHP-MSP koalisyonu bozuldu. Bülent Ecevit, başbakanlıktan istifa etti.

1972

Münih Olimpiyatları'nda kanlı gün

1971

Türkiye Güzeli Filiz Vural, Avrupa Güzeli seçildi.

1970

Türkiye'de 8 aydır tutuklu öğrenci liderleri Deniz Gezmiş ve Cihan Alptekin tahliye edildiler.

1962

Kıbrıs'ta Rauf Denktaş'a suikast girişiminde bulunuldu.

1956

Efes'te 1926'dan beri sürdürülen arkeolojik kazılarda, Prytaneion adı verilen bölümde,Efes Artemis'i olarak bilinen, dünyaca ünlü Artemis heykeli gün ışığına çıkarıldı.

1948

Pakistan'ın Kurucusu Muhammed Ali Cinnah öldü.

1942

UEFA Yönetim Kurulu eski 1. As Başkanı Şenez Erzik, bugün doğdu.

1937

Nyon Antlaşması, TBMM'de kabul edildi.

1934

Sovyetler Birliği, Milletler Cemiyeti'ne girdi.

1932

Türkçe Ezan: Ezan Türkçe okundu.

1851

Amerikan gazetesi New York Times yayımlanmaya başlandı.

1739

Osmanlı Devleti ile Avusturya Arşidüklüğü ile Belgrad Antlaşması'nı imzaladı.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri