MUHTARLARA UYARILARDA BULUNDU

MUHTARLARA UYARILARDA BULUNDU

MUHTARLARA UYARILARDA BULUNDU
Karadeniz
G.Tarihi: 20.02.2019 10:19
634 Okunma
0
Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, İlimiz Merkez ilçe köy ve mahalle muhtarlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi.
 
Valilik Konferans Salonunda 15 Şubat Cuma günü saat 15.00’de gerçekleştirilen toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, muhtarların vatandaşla köprü vazifesi gördüğünü belirterek, “Yaptığımız vazifemizde vatandaşımız için ve bizim karar alma mekanizmalarını en fazla etkileyen en fazla yardımcı olan insanlar muhtarlarımızdır. Hepinizi ziyaret etmeye çalıştık, mahallelerimize, köylerimize gittik.  Kamu kurum ve kuruluşlarımıza da her zaman söylemişimdir. Mutlaka köylerde muhtarlarımıza temas edin diyalog kurun, yapılan çalışmalar hakkında onlara bilgi verin diye. Çünkü; o mahalle ve köyde yapılanları, yapılacakları vatandaşlarımıza anlatacak kişiler muhtarlarımızdır.  Bunun da en doğru en sağlıklı şekilde aktarılmasına vesile olan en sağlıklı kişide muhtarlarımızdır.
 
“SEÇİM SÜRECİNİ HUZUR İÇİNDE YÜRÜMESİ SON DERECE ÖNEMLİ”
 
Önümüzde, 31 Mart Pazar günü belediye başkanlığı, belediye encümeni, muhtarlık ve ihtiyar heyetleri seçimleri var. Öncelikle seçimlerimiz; hem sizler, hem aziz milletimiz, hem şehrimiz, hem de ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bu sürecin huzur içinde yürümesi de son derece önemli. Elbette karşımıza adaylar çıkacak, çıkmalı da bu demokrasinin gereğidir. Sizlerden hem köylerde mukim olan köy muhtarlarımızın, hem mahalle muhtarlarımızın, hem de burada olmayan ve seçimlerde aday olan arkadaşlarımızın, seçim kurullarına uymalarını, seçimlerin huzur ve güvenli bir ortamda geçmesi için desteklerini talep ediyoruz. 
 
“TELEFON DOLANDIRICILIĞINA KARŞI SON DERECE DİKKATLİ OLALIM”
 
Son günlerde sıkça rastladığımız bir olumsuzlukta, telefon dolandırıcılığı olaylarıdır. Hem il merkezinde, hem köylerimizde bu telefon dolandırıcılığı hadisesi çok fazla. Şu anda herkesin elinde bir telefon var ve inanın bu dolandırıcılarda da bir o kadar yöntem var. Vatandaşlarımızı bu hussularda dikkatli olmaları için uyarmalıyız. Polis, hakim, savcı vatandaşı telefonla aramaz. Bir suçu varsa; polis, Jandarma gider o suçluyu yakalar. Hakim, savcıda dinler kanunlar çerçevesinde varsa bir suçu onu cezalandırır. Öyle ‘50 kontör al, bankaya git para yatır.’ şekilde bir olay yoktur. 5 liralık malı, 3 liraya almanın peşine düşmeyelim. Ederinden çok düşük fiyata satılan bir malda mutlaka bir anormallik vardır. Bunlara da özellikle çok dikkat edelim.
 
Dolandırıcılar, tuzağına düşürdüğü vatandaşlarımızı bankalara para yatırmaya yönlendiriyorlar. Bu konularda eğitim alan banka personelleri, durumlarını şüpheli buldukları veya dolandırıcıların tuzağına düşmek üzere olduğunu anladıkları vatandaşları uyarıyorlar fakat dolandırıcılar bu kez de vatandaşlarımızı ATM’lerden para yatırtmak için yönlendiriyorlar. Bunun önüne geçmeliyiz. Bu tür dolandırıcılık olaylarını herkese her yerde anlatarak, dolandırıcılara fırsat vermemeliyiz.
 
“METRUK YAPILARI YIKACAĞIZ”
 
Diğer önemli bir husus da metruk durumdaki yapılar. Bu durumdaki yapıları da yıkmamamız gerekiyor. Buralarda gayri ahlaki, uygunsuz ve yasadışı işler oluyor. Köy olsun mahalle olsun hiç fark etmez bu tür yerleri ve olumsuzlukları, kolluk kuvvetlerine, İl Özel idarelerine ve belediyelere bildirin. Bu metruk yapıları yıkmadan içinde ne olduğunu, ne işler çevrildiğini göremezsiniz, bilemezsiniz. Bizim de sınırlı sayıda personelimiz var, her yapının, her kapının önüne bir personel koyamazsınız. Bunun için bunları takip etmemiz zor olmaktadır. Bu tür olumsuzlukların yaşanması ihtimali bulunan metruk yapıları da kesinlikle yıkacağız.
 
Son olarak sözlerimi tamamlarken şunları ifade etmeliyim ki; bu huşularda hepimize sorumluluk düşüyor. Biz birbirimize yardımcı olacağız ki emniyetimizin, jandarmamızın işleri daha kolay olsun. Birbirimizi anlayacağız.  Birbirimizi anladıktan sonra hiçbir sıkıntı çıkmaz. Birbirimizi anlayarak ve yardımcı olarak hem sorumluluk alanlarımızın daha iyi bir yer olmasını hem de seçimlerin güvenli ve huzurlu bir şekilde geçmesini sağlamalıyız. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
 
Toplantının sonunda Vali Sarıfakıoğulları, muhtarlarla Valilik önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Türkiye′de salgını önlemek için alınan ek tedbirler yeterli mi?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

TARİHTE BUGÜN

2017

Singapur'un ilk kadın Cumhurbaşkanı Halime Yakub, aynı zamanda dünyada da ilk başörtülü cumhurbaşkanı oldu.

2015

MHP Ankara Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, parti ve TBMM Grubu üyeliğinden istifasına ilişkin yazıyı MHP Genel Başkanlığına, TBMM Başkanlığına ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

2012

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, ''terör örgütü üyesi olma'' suçundan hakkında açılan davada 8 yıl 9 ay hapis cezası aldı.

2005

Afganistan'da 1969'dan bu yana ilk parlamento seçimleri yapıldı.

1997

''Bizimkiler'' televizyon dizisinin ''Hakim Bey''i, tiyatro ve sinema sanatçısı Orhan Çağman 70 yaşında öldü.

1997

89 ülke kara mayınlarının yasaklanması antlaşmasını onayladı. Amerika Birleşik Devletleri metne imza atmayı reddetti.

1993

Saz sanatçısı Nida Tüfekçi 64 yaşında öldü.

1990

Türk oyuncu ve ses sanatçısı, Mine Mutlu bugün öldü.

1981

Fransa'da idam cezası kaldırıldı.

1976

Brezilyalı futbolcu, Ronaldo bugün doğdu.

1980

Türk şarkıcı, Levent Dörter bugün doğdu.

1974

Türkiye'de CHP-MSP koalisyonu bozuldu. Bülent Ecevit, başbakanlıktan istifa etti.

1972

Münih Olimpiyatları'nda kanlı gün

1971

Türkiye Güzeli Filiz Vural, Avrupa Güzeli seçildi.

1970

Türkiye'de 8 aydır tutuklu öğrenci liderleri Deniz Gezmiş ve Cihan Alptekin tahliye edildiler.

1962

Kıbrıs'ta Rauf Denktaş'a suikast girişiminde bulunuldu.

1956

Efes'te 1926'dan beri sürdürülen arkeolojik kazılarda, Prytaneion adı verilen bölümde,Efes Artemis'i olarak bilinen, dünyaca ünlü Artemis heykeli gün ışığına çıkarıldı.

1948

Pakistan'ın Kurucusu Muhammed Ali Cinnah öldü.

1942

UEFA Yönetim Kurulu eski 1. As Başkanı Şenez Erzik, bugün doğdu.

1937

Nyon Antlaşması, TBMM'de kabul edildi.

1934

Sovyetler Birliği, Milletler Cemiyeti'ne girdi.

1932

Türkçe Ezan: Ezan Türkçe okundu.

1851

Amerikan gazetesi New York Times yayımlanmaya başlandı.

1739

Osmanlı Devleti ile Avusturya Arşidüklüğü ile Belgrad Antlaşması'nı imzaladı.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri