Orman İşçilerimiz Artık Sertifikalı

Orman İşçilerimiz Artık Sertifikalı

Haber Resim Üstü
Orman İşçilerimiz Artık Sertifikalı
Karadeniz
G.Tarihi: 25.09.2018 16:08
731 Okunma
1
Haber Resim Altı
Orman İşçilerimiz Artık Sertifikalı

Dereli’de Ağaç Kesme ve Boylama (AKBO) Eğitimini başarı ile tamamlayan 162 orman işçisi sertifikalarını aldı.

Orman Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasındaki protokol kapsamında; çalışırken iş sağlığı ve güvenliği kurallarının uygulanması ile orman emvalinin istihsaline ait yönetmelik esaslarına uygun kesim hazırlığı yapılması ve tekniğine uygun kesme ve boylama yapılmasının amaçlandığı eğitim Dereli Orman İşletme Müdürlüğünde tamamlandı.

Törene; Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, Giresun Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya, İlçe protokolü, Bölge Müdürlüğü ve Dereli Orman İşletme Müdürlüğü Yönetici ve çalışanları, eğitim alan Orman İşçileri katıldı.

Açılışta konuşma yapan Bölge Müdürü Mustafa Özkaya; “Her sektörde olduğu gibi Ormancılık faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinde de nitelikli, sertifikalı personel çalıştırılması gerekmektedir. Bu amaçla Orman İşçilerimizi eğitip, önce iş sağlığı ve güvenliği, akabinde de belirlenen esaslar dahilinde tekniğine uygun kesim ve boylama yapılması öğretilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığımızla birlikte yürütülen proje kapsamında Dereli İlçemizdeki eğitimler de tamamlanmış, aramızda bulunan 162 İşçimiz başarılı olup sertifika almaya hak kazanılmışlardır. Zaman içerisinde sertifikasız orman işçisi çalıştırmayacağız, işte o gün geldiğinde bu sertifikaların önemi daha da iyi anlaşılacaktır. Gerek Kurumumuz adına bu eğitimlerde görev yapan çalışanlarımıza, gerekse İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan çalışanlara teşekkür ediyorum. 2018 yılında Dereli İlçemiz bu eğitimler konusunda öncü İlçemiz oldu. En fazla katılımın sağlandığı eğitim Dereli’de gerçekleşti. Gerek katılımcılara ve gerekse Halk Eğitim Müdürlüğü ile Dereli Orman İşletme Müdürü ve personeline tebrik ve teşekkürlerimi bildiriyorum.” dedi.

Ülkemizde Orman emvali ithal edildiğini, orman ürünlerinde kendi kendimize yetemediğimizi, 2019 yılında sıfır ithalat olacak şekilde Kurum olarak çalışmalara hız verildiğini, üretim programlarının gözden geçirildiğini ifade ederek sözlerine devam eden Bölge Müdürü Mustafa Özkaya; herkesin kendi işini en iyi şekilde yapması durumunda her şeyin, Ülkemizin daha iyi olacağını, bu bilinçle çalıştıklarını ve herkesin çalışması gerektiğini belirterek tüm katılımcıların aşure gününü de kutlayarak sözlerini tamamladı.

Konuşmanın ardından eğitimde başarılı olan Orman İşçilerine sertifikaları verildi, ikramda bulunuldu.

Bölge Müdürlüğü'ndeki eğitimlerde; Giresun Orman Bölge Müdürlüğü personeli; Şube Müdürü Engün Kudu, Orman Mühendisi Maksut Yılmaz, Orman Mühendisi İsmail Bakırcıoğlu, Orman Mühendisi Cengiz Tekin ve Orman İşletme Şefi İbrahim Karaman eğitmen olarak görev aldılar.

2018 yılında Dereli’de 162 kişi, Giresun ilinde 200 kişi ve Giresun Orman Bölge Müdürlüğü’nde 281 kişi AKBO eğitimlerini başarı ile tamamlayıp sertifika sahibi oldu.
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Murat2 ay önce
sertifika dediğin nedir, bir kişi kağıttan okur diğerleri uyuyarak dinler, topluca isim alındığı için son zamanlarda çok pahalı olan fotoğraf kağıtlarına müdürün okkalı imza atmasıyla ahha sana sertifika, türkiyede hangi sözde okumuş konusunu biliyorda garibim ormancı sertifika ile bilgilenecek, önce ormanda ne yapılır müdürü işçi öğretsin, işçi "müdoruum başına ağaç düşer oruyadan gaç" der, müdürde ormanda simsiyah gözlükleriyle gülerek aracına kaçar hepsi bu, ama müdür bu işi bilir,

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

TARİHTE BUGÜN

2016

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda terör örgütü KCK'nın sözde Türkiye sorumlusu olduğu belirtilen Sara Aktaş tutuklandı.

2015

Burkina Faso'da İlerleme İçin Halk Hareketi Partisinden (MPP) Roch Marc Christian Kabore'nin resmen devlet başkanı seçildiği bildirildi.

2014

Pakistan'ın Peşaver kentinde Pakistan Talibanı mensupları bir okula baskın düzenleyerek 148 kişiyi katletti.

2013

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde görev uçuşu gerçekleştiren askeri helikopter, yüksek gerilim hattı tellerine takılarak düştü

2013

TR ve AB arasında "Vize Serbestisi Diyaloğu Mutabakat Metni" imzalandı.

2010

''Pembe Panter'' ve ''102'' gibi filmlere imza atan yönetmen Blake Edwards, 88 yaşında öldü

1998

IV. Ulusal Yayın Kongresi, Ankara'da çalışmalarına başladı.

1998

Amerika, Irak'a "Çöl Tilkisi" harekatını başlattı. Harekatın nedeninin Irak'ın Birleşmiş Milletler'in ülkede yaptığı kitle imha silahlarını kontrolünü engellemesi olduğu ileri sürüldü.

1996

Kerkük-Yumurtalık Boru Hattı yeniden açıldı.

1990

Osman Hamdi Bey'in Kaplumbağa Terbiyecisi adlı tablosu rekor fiyatla satıldı: 1 milyar 750 milyon lira.

1969

İstanbul Boğaz Köprüsü, 303 milyar liraya ihale edildi.

1965

NASA Pioneer-6 sondasını Delta roketiyle uzaya gönderdi. Sonda ile en son temas 8 Aralık 2000 de oldu.

1959

Vatan gazetesi bir ay süreyle kapatıldı.

1956

Basın Yayın Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Katipliği yapan, mizah yazarı, romancı, gazeteci Ercüment Ekrem Talu, 68 yaşında İstanbul'da öldü.

1949

Ahmet Sukarno Endonezya'nın ilk cumhurbaşkanı oldu.

1948

Kamboçya bağımsızlığını ilan etti.

1932

Samsun-Sivas demiryolu hattı işletmeye açıldı

1925

Milletler Cemiyeti Konseyi, ''Brüksel hattı''nı, Türk Irak sürekli sınırı olarak kabul etti. Bu karar uyarınca Musul, Irak'ta kaldı.

1920

Çin'in kuzeybatısındaki Ganzu eyaletinde 8,6 büyüklüğünde deprem: 200 bin kişi öldü.

1918

Giresun'da ''Işık'' adlı milli gazete çıkmaya başladı.

1902

Türkistan'da 6,4 şiddetinde deprem: yaklaşık 4.500 kişi yaşamını yitirdi.

1773

Boston Çay Partisi: Amerikan kolonistleri çay vergilerini protesto etmek için Boston limanındaki üç İngiliz gemisine girip 300 den fazla çay sandığını denize döktüler.

1770

Alman besteci Ludwig Von Beethoven doğdu

1724

Türkiye'de ilk kitap (Vankulu Lügati) basıldı.

1631

Vezüv yanardağı faaliyete geçti: yaklaşık 4.000 kişi öldü.

1474

Türk astronom ve matematikçi Ali Kuşçu, İstanbul'da öldü.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri