Uzungöl'de yıkım kararı verilen binalardan 17'si...

Uzungöl´de 17 Bina Traşlanacak,6 Bina İmara Uygun Karadeniz Turizminin En Önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Kabul Edilen Yeni İmar Planına Göre 17 Bina Kısmi olarak Traşlanacak 6 Binada ise Yıkım Gerçekleşmeyecek

Uzungöl'de yıkım kararı verilen binalardan 17'si...
Karadeniz
G.Tarihi: 18.11.2019 22:53
633 Okunma
0
Uzungöl´de 17 Bina Traşlanacak,6 Bina İmara Uygun

Karadeniz Turizminin En Önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Kabul Edilen Yeni İmar Planına Göre 17 Bina Kısmi olarak Traşlanacak 6 Binada ise Yıkım Gerçekleşmeyecek

UZUNGÖL´DE 17 BİNA TRAŞLACACAK 6 BİNA İMARA UYGUN

Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de son zamanların en fazla Gündem Maddesi olan konusu hiç kuşku yok ki İmar Planı…
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Trabzon İli Çaykara İlçesi Uzungöl ÖÇKB Uzungöl Koruma Amaçlı İmar Planı onaylanarak Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne gönderilmesinin ardından ise Uzungöl´de Yıkım Kararı ile ilgili nasıl bir yol izleneceği büyük bir merak konusu olmuştu.

Çaykara Kaymakamı Salih ÇİĞDEM´in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Yıkım Kararı ile ilgili gelinen son nokta hakkında bina sahipleri bilgilendirildi.

Çaykara Kaymakamı Salih ÇİĞDEM Başkanlığında gerçekleştirilen Toplantıya Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK,Trabzon İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Erhan DEMİR,Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur KORKMAZ,Çaykara Belediyesi Meclis Üyesi Bayram GENEL,Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah KULAÇ,Uzungöl Muhtarı Mehmet ÖZTÜRK,Köseli Köyü Muhtarı Mustafa ÖZEN ,Şekersu Köyü Muhtarı Mehmet AYGÜN,Yaylaönü Köyü Muhtarı Yakup TOPRAK,Mimar Recep ÇİÇEK ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

KAYMAKAM ÇİĞDEM-YENİ İMAR PLANINA GÖRE HAREKET EDECEĞİZ

Toplantının açılış Konuşmasını yapan Çaykara Kaymakamı Salih ÇİĞDEM Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden olan Uzungöl´de Yeni İmar Planının çıktığını ve mevcut İmar Planı çerçevesinde mevcut binaların  değerlendirildiğini sözlerine ekledi.

Kabul edilen Yeni İmar Planı çerçevesinde Uzungöl´de Yıkım Kararı verilen binaların yeniden değerlendirildiğini ifade eden Çaykara Kaymakamı Salih ÇİĞDEM  Daha önce Yıkım Kararı verilen ve yeni İmar Planına uygun olan 6 Binanın Yıkımının gerçekleşmeyeceğini 17 binanın ise Yeni İmar Planına göre kısmi olarak 1 ya da iki katında Kısmi Yıkım gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

İL MÜDÜRÜ KORKMAZ-İMAR PLANINI UYGULAMAK ZORUNDAYIZ

Uzungöl´ün Turizmde bir Dünya Markası olduğunu ve Devletin Tüm Kurumları olarak Uzungöl´ü Korumak zorunda olduğumuzu ifade eden Çevre ve Şehircilik Trabzon İl Müdürü Uğur KORKMAZ Uzungöl´de Yeni İmar Planına uygun olmayan İnşaatların ise yıkılmak zorunda olduklarını sözlerine ekledi.

Uzungöl insanının En Önemli talebinin Yıkım Kararı alınan Mevcut Binaların Yeni İmar Planına Göre Değerlendirilmesi olduğunu anımsatan Trabzon Çevre Ve Şehircilik İl Müdürü Uğur KORKMAZ Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın bu bakımdan Yıkım Kararı alınan tüm Binaları yeniden değerlendirdiğini ve Yeni İmar Planına göre Kurtarılabilecek olan Binaların Kurtarıldığını sözlerine ekledi.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK´TEN SLAYT SUNUMU

Toplantıda Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürü tarafından daha sonra Kısmi olarak Yıkımı gerçekleştirilecek olan Binaların Fotoğrafları gösterilerek hangi sebeplerden dolayı ve hangi katlarında Yıkım gerçekleştirileceğini tek tek ve görüntülü olarak anlattı.

Yeni İmar Planı ile Birlikte hiç yıkım gerçekleştirilmeyecek olan 6 binanın da fotoğraflarını görüntülü olarak gösteren Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur KORKMAZ bu binaların yeni İmar Planına uygun olduklarını ve de bu binalarda hiçbir şekilde her hangi bir yıkımın gerçekleşmeyeceğini sözlerine ekledi.

Duyarlı birer vatandaş olarak Görevlilere yardımcı olmamız gerektiğini ifade eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur KORKMAZ kısmi olarak Yıkım yapılacak olan binalarda Büyükşehir Belediyesinin  İş Makinelerinin binaya girmesi durumunda yıkım yapılmayacak olan katların da zarar görebileceğini bu yüzden Yıkım işleminin bina sahipleri tarafından yapılması durumunda binanın daha az zarar göreceğini sözlerine ekledi.

VATANDAŞLAR SIKINTILARINI ANLATTI

Toplantıda daha sonra Uzungöl Halkı söz alarak Alınan Yıkım Kararı ile ilgili sıkıntılarını görtevlilere ilettiler.

ÇİÇEK-OLMAYAN İMARA GÖRE NASIL YIKIM YAPILACAK

Uzungöl´de bir İmar Planının bulunmadığını ve vatandaşların olmayan ya da çıkarılamayan İmar Planına göre suçlandığını ifade ederek konuşmasına başlayan Uzungöl BİRUZ Yönetim Kurulu  Başkan Yardımcısı Bayram ÇİÇEK  bu kararın son derece yanlış olduğunu  ve Uzungöl´de yıkım kararından tamamen vaz geçilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Uzungöl´de bir İmar Planı  olmuş olsaydı Uzungöl Halkının ev ya da İş yerlerini bu İmar Planına göre yapmış olacağını ifade eden Başkan Yardımcısı Bayram ÇİÇEK şimdi ise gelinen bu noktada başkalarının hatalarına vatandaşa yükleyerek bu sorunun asla çözülemeyeceğini bu bakımdan bu hatalı kararı uygulamanın vatandaşı Madur durumuna sokacağını sözlerine ekledi.

Uzungöl İnsanının senelerin birikimi ile ömrü boyunca elde ettiği kazanımları ile kendi tapulu arazisi üzerinde çocuklarına ev ya da barınak yapmaya çalıştığını ifade eden Başkan Yardımcısı Bayram ÇİÇEK yapılan bu inşaatların Uzungöl İnsanının alın teri ve göz nuru olduğunu ve bu değerleri yok etmeye çalışmanın ise son derece yanlış olduğunu sözlerine ekledi.

ALTINSOY-BABA TOPRAĞIMIZI KORUYORUZ

Sade birer vatandaş olarak Baba Toprağı üzerinde son derece çetin bir coğrafyada çocuklarına barınacak bir mekan yapmaya çalıştığını ifade eden Yakup ALTINSOY 6 tane çocuğunun olduğunu ve hiçbir ticari amaç gütmeden sadece ailece kafalarını sokabilecekleri bir mekan oluşturmak amacı ile inşaatı yaptığını şimdi ise bu inşaatının yıkım tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu sözlerine ekledi.

Bu Çetin Coğrafyada Devletimizin de Vatandaşlarımızın bu mücadelesine Destek olması gerektiğini ifade eden Yakup ALTINSOY alınan yıkım kararından vaz geçilmesini istedi.

BAŞKAN TOK´TAN ALTINSOY´A CEVAP

Belediye Başkanı olarak İlçemizde gerçekleştirilen Tüm Kaçak Binalar ile ilgili olarak bina sahiplerini uyardıklarını ve yapmamaları gerektiğini hatırlattığını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok  ancak insanlarımızın kendilerini dinlemediğini ve kendi düşüncelerine göre binalarını inşa ettiklerini sözlerine ekledi.

Toplantıda söz alan Yakup ALTINSOY´a da cevap veren Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK Belediye Başkanı olarak kendisini defalarca uyardığını,kaçak bina yapmaması gerektiğini anımsattığını hatta bu vatandaşımızın defalarca komşuları tarafından şikayet edildiğini Belediye Başkanı olarak bundan başka yapabileceği hiçbir şeyin bulunmadığını sözlerine ekledi.

kaynak:http://caykaragundem.com/haber/uzungolde-17-bina-traslanacak6-bina-imara-uygun-7766.html
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

TARİHTE BUGÜN

2017

Yunanistan Yüksek Mahkemesi, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan 8 darbeci askerin Türkiye'ye iade edilmemeleri yönünde karar verdi

2016

"Tahşiyecilere kumpas" davası kapsamında tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ/PDY'ye ilişkin ana soruşturması kapsamında da tutuklandı

2016

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, 17 yıl aradan sonra ilk defa Katolik dünyasının merkezi Vatikan'ı ziyaret etti

2015

Filipinler'in güneyinde güvenlik güçleriyle silahlı örgütler arasında çıkan çatışmada 50 polis öldü

2014

Filipinler hükümetiyle isyancı Moro İslami Kurtuluş Cephesi'nin, ülkenin güneyinde yıllardır süren ve on binlerce kişinin yaşamını yitirdiği çatışmalara son vermeyi hedefleyen belge üzerinde anlaştığı bildirildi

2013

Mısır’ın Port Said Stadyumu'ndaki futbol karşılaşmasında geçen sene Şubat ayında 74 kişinin ölmesinin ardından açılan davada, 21 sanık hakkında idam kararı verildi

2013

Adana'ya konuşlandırılan Patriot Hava Savunma Sistemleri harekat yeteneğini kazanarak, operasyonel hale geldi

2011

TÜİK, enflasyon sepetini güncelledi. 2011 TÜFE sepeti 445 kalemden oluştu. Güncelleme sonucunda 2011 sepetine tramvay ücreti ve Süper Loto girdi, yünlü kumaş, kadın mantosu ve atık çöp ücreti sepetten çıkarıldı

2008

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Kurmay Albay Fikri Karadağ, Susurluk Davası hükümlüsü Sami Hoştan, avukat Kemal Kerinçsiz ile Sevgi Erenerol'un da aralarında bulunduğu kişiler tutuklandı

2006

Dünya Ekonomi Forumu, Davos'ta (İsviçre) toplandı.

2005

Condoleezza Rice, Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk siyahi kadın dışişleri bakanı oldu.

2001

Gujarat'da (Hindistan) deprem: 20.000'den fazla kişi öldü.

2000

İstanbul Devlet Konservatuvarının kurucusu Fuat Türkay İstanbul'da 93 yaşında öldü.

1992

12 Eylül'den sonraki ilk kez memur eylemi İstanbul'da yapıldı.

1992

Boris Yeltsin, Rusya'nın nükleer füzelerinin Amerikan şehirlerini hedef almaktan vazgeçeceğini duyurdu.

1974

Bülent Ecevit başkanlığında Cumhuriyet Halk Partisi - Milli Selamet Partisi koalisyon hükümeti göreve başladı.

1974

Türk Hava Yolları'nın Van adlı yolcu uçağı, İzmir Cumaovası Havaalanı'nda pistin 100 metre uzağında yere çakıldı; 63 kişi öldü.

1966

İstanbul'un çeşitli semtlerinde "köylü pazarları" kurulması çalışmalarına başladı. Amaç, halkın daha ucuz sebze ve meyve yiyebilmesi idi.

1965

Hintçe Hindistan'ın resmi dili oldu.

1958

Klasik müzik bestecisi Bülent Arel'in Beş Sonnet adlı yapıtı ilk kez seslendirildi.

1950

Hindistan'da cumhuriyet ilan edildi.

1934

Apollo Tiyatrosu Harlem'de (New York) açıldı.

1931

Hindistan'da Mahatma Gandhi serbest bırakıldı.

1926

Televizyonun icadı bugün yapılmıştır.

1924

Petrograd'ın adı Leningrad olarak değiştirildi.

1911

Pilot Glenn H. Curtiss ilk deniz uçağını uçurdu.

1905

Güney Afrika Pretoria'da 3,106 kırat değerindeki dünyanın en büyük elması bulundu. 9 parçaya bölünen elmastan elde edilen ''Afrika'nın Büyük Yıldızı'' adındaki 530,2 kıratlık 74 yüzlü dünyanın en büyük pırlantası, Britanya tacına yerleştirildi

1837

Michigan 26. eyalet olarak Amerika Birleşik Devletleri'ne katıldı.

1788

İngiliz donanması Sidney sahillerinde. Avrupalıların kalıcı yerleşimi başlamış oldu.

1699

Osmanlı Devleti Karlofça Antlaşması'nı imzaladı.

1531

Lizbon'da (Portekiz) şiddetli deprem; binlerce kişi öldü.

1340

İngiltere kralı III. Edward, kendini Fransa kralı ilan etti.

66

Halley kuyruklu yıldızı Dünya'nın yakınından 5. kayıtlı geçişi.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri