BAŞKAN AKSU YAZ KAMPINI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN AKSU YAZ KAMPINI ZİYARET ETTİ

Haber Resim Üstü
BAŞKAN AKSU YAZ KAMPINI ZİYARET ETTİ
Giresun
476 Okunma
0
Giresun ile İtalya’nın Alba kentlerinin kardeş şehir olmasından sonra karşılıklı imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde ilk faaliyet spor alanında başlatıldı.

Ferrero Türkiye İletişim Direktörü Yasemin Taşkın, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy ile beraber Yavuz Koleji Salonunda devam eden kampı ziyaret eden Başkan Kerim Aksu, yetenekli sporcuları ve antrenörleri kutlayıp teşekkür etti. Aksu, Yavuz Koleji Müdürü Salih Yavuz’a spora verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Yaz kampı ve kardeş şehir ilişkileri konusunda açıklama yapan Belediye Başkanı Kerim Aksu, 6 Ekim 2017 tarihinde İtalya’nın Alba kenti ile kardeş şehir protokolü imzaladıklarını hatırlatarak görüşlerini şöyle paylaştı; “Fındığın getirdiği bu kardeşliği geliştirme, birçok alanda projeler ve işbirliği yapma arzusundayız. Fındık bizim yaşam kaynağımız. Dünyanın en kaliteli fındığını üretiyoruz. Bu işbirliği ve fındığın kardeşliği, özellikle Giresun Kalite fındığın daha da değerlenmesi için önemli bir fırsat olacaktır. 21 Mart 2018 tarihinde karşılıklı imzaladığımız spor alanında işbirliği protokolü çerçevesinde bu kamp düzenlendi. Belediyemizin basketbol altyapısındaki yaklaşık 100 sporcumuz bu kampa katılıyor. Kindersports ve Ferrero yetkililerine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ferrero Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Taşkın, “Geçen yıl Ferrero’nun doğduğu yer olan Alba ile Giresun kardeş şehir olmuştu. Fındığın yarattığı katma değer açısından baktığımızda birbirine çok benzeyen bu iki güzel şehrimizin ortak gerçekleştirecekleri projelerle birbirlerinden öğrenecekleri çok şey olduğunu düşünüyoruz. Bu birlikteliğin bir devamı olarak bu yıl da Giresun Belediyesi’nin gerçekleştirdiği yaz okuluna Kindersports aracılığıyla destek oluyoruz.  Amacımız Ferrero’nun “Üret, Yarat, Paylaş” felsefesi doğrultusunda, değerli tarım uygulamalarının yanı sıra sosyal projelerde bölgenin gelişimine katkı sağlamak. Giresun Belediyesi ile yeni projelerde, kültürel, sanatsal, sportif ve ekonomik alanlarda işbirliğimiz devam edecek “ dedi.

16 Temmuz da başlayan basketbol kampı 3 Ağustos’ta sona erecek.
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri