GİRESUN'DA AK PARTİ TEMAYÜL YOKLAMASI YAPTI

GİRESUN'DA AK PARTİ TEMAYÜL YOKLAMASI YAPTI

Haber Resim Üstü
 GİRESUN'DA AK PARTİ TEMAYÜL YOKLAMASI YAPTI
Giresun
G.Tarihi: 10.05.2018 11:13
1356 Okunma
0
Haber Resim Altı


AK Parti Giresun İl Başkanlığı, milletvekili aday adayları için temayül yoklaması yaptı. 

AK Parti Aydın Milletvekili Abdurahman Öz ile AK Parti Kırıkkale Milletvekili Abdullah Öztürk'’ün komisyon başkanlığını yaptığı temayül yoklamasında, 30 milletvekili aday adayı için 16 ilçeden bin 800 delegeden bin 210'ü oy kullandı.

Yoğun bir katılımla yapılan yoklamada üyeliği devam eden parti kurucular kurulu üyeleri, il yönetim kurulu üyeleri, il gençlik ve kadın kolları yönetim kurulu üyeleri, il disiplin kurulu  üyeleri, il demokrasi hakem kurulu üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri, ilçe gençlik ve kadın kolları yönetim kurulu üyeleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, ana kademe mahalle başkanları ve ana kademe köy temsilcileri sandık başına gitti.

KİMLER OYLANDI?

Mevcut milletvekillerinin katılmadığı oylamada delegeler; Bahtiyar Yıldız, Kadir Aydın, Özgür Okusal, Salih Yılmaz, Adnan Sağlık,Yılmaz Can, Ercan Türk,Turhan Alçelik, Mehmet Geldi, Abdullah Güney, Tayip Kardeş, Serdar Demirkan, Cihan Harman, Mehmet Kostakoğlu, Hasan Ekmen, Abdullah Mürşit Gürel, Bahtiyar Hüsem, Filiz Uzun, Mehmet Domaç, Dursun Karahasan, Tamer Tamdoğan, Adem Tatlı, Ömer Karahasan, Şeyma Tekin Memiş, Mehmet Küçük, Süleyman Servet Bozbağ, Abdülsamet Mercan ve Ayhan Akten olmak üzere toplam 30 milletvekili aday adayı için sandık başına gitti.

TEMAYÜLDEN ÇIKACAK İSİMLER KESİN İSİM DEĞİL

Büyük ilginin gösterildiği oylamada kullanılan oyların sayımının ise Ankara’da, parti genel merkezinde sayılacağı açıklandı. Temayülden çıkacak isimlerin kesin isimler olmadığı bilinirken 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için Giresun’da tamamlanan temayül yoklamasının ardından kamuoyu yoklaması yapılacak.

Akabinde ise AK Parti Genel merkezi kendi takdirlerini kullanarak Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın inisiyatifiyle listeler 21 Mayıs'ta netleşecek.
Dursun Onur


Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

TARİHTE BUGÜN

2010

ABD, internet devi Google insan vücudunun tamamının haritasını çıkaran yeni bir ağ tarayıcısı geliştirdi. İsmini google body olarak belirledi.

2004

AB, Türkiye ile 3 Ekim 2005'te müzakerelere başlama kararı aldı.

1998

Safranbolu kültürel varlık olarak Dünya Miras Listesi'ne alındı.

1996

Sedat Bucak'ın otomobilinde bulunan silahların Emniyet Müdürlüğü'ne ait olduğu belirlendi.

1995

Ganalı Kofi Annan BM Genel Sekreteri oldu.

1991

Türkiye'de ilk futbol cinayeti GS-BJK maçı sonrası gerçekleşti.

1989

Amerikan animasyon televizyon durum komedisi Simpsonlar, yarım saatlik prime time şovu olarak FOX'ta yayınlanmaya başlandı.

1981

Türkiye'li model ve oyuncu Tolgahan Sayışman, bugün doğdu.

1980

Türkiye'nin Sidney Başkonsolosu Şarık Arıyak ve koruma polisi Enver Sever silahlı saldırı sonucu öldü. Saldırıyı Asala adlı Ermeni terör örgütü üstlendi.

1973

Amerikan psikiyatri derneği, homoseksüelliği akıl hastalıkları listesinden çıkardı.

1971

3. Haliç Köprüsü'nün temeli atıldı.

1969

ABD hava kuvvetleri, yaptıkları UFO araştırmaları sonucunda dünyadışı bir uzay gemisine ilişkin kanıta rastlamadıklarını açıkladı.

1934

Kasım 1934 tarihli Kanun'la Kemal öz adlı Cumhurbaşkanı'na verilen Atatürk soyadının veya bunun başına ve sonuna söz konarak yapılan adların hiçbir kimse tarafından öz ve soyadı olarak alınamayacağına dair Kanun, TBMM'de kabul edildi.

1926

Uşak Şeker Fabrikası açıldı.

1918

Fransız askerleri denizden Mersin'e çıkarma yapmaya başladı. Mersin, Tarsus, Adana, Ceyhan, Misis ve Toprakkale işgal edildi.

1908

II. Meşrutiyet'in ilanından sonraki seçilen yeni Osmanlı Meclis-i Mebusanı ilk toplantısını yaptı.

1908

İttihat ve Terakki Cemiyeti, II. Meşrutiyet'in ilanından sonra İttihat ve Terakki Fırkası adını aldı.

1903

Wright Kardeşler benzin motorlu uçakları ile Kitty Hawk'ta (Kuzey Karolina) ilk uçuşu geçekleştirdi: uçuş mesafesi 37 m, uçuş süresi 12 saniye.

1790

Meksika'da Azteklere ait "Aztek takvimi" bulundu.

1777

Fransa, ABD'yi ilk tanıyan devlet oldu.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri