ŞEHRİMİZİN EKONOMİSİNE İVME KAZANDIRACAK YATIRIMLARIN YANINDAYIZ

ŞEHRİMİZİN EKONOMİSİNE İVME KAZANDIRACAK YATIRIMLARIN YANINDAYIZ

Haber Resim Üstü
ŞEHRİMİZİN EKONOMİSİNE İVME KAZANDIRACAK YATIRIMLARIN YANINDAYIZ
Giresun
G.Tarihi: 26.10.2018 23:08
578 Okunma
0
AK Parti Giresun Milletvekili Av. Kadir Aydın, Giresun’da faaliyet gösteren bazı basın ve yayın organlarında, Giresun limanında yapılmakta olan depolarla ilgili birtakım haberler çıktığını belirterek,“Bu haberlerin içeriğinde, bizim de yapılmakta olan bu depolarla ilgili olarak ‘düşüncemizin ne olduğu’ ve ‘konuya nasıl baktığımızla’ ilgili sorular vardır ve kamuoyunu bilgilendirmemize yönelik talepler dile getirilmiştir” dedi.

Milletvekili Aydın, yaptığı açıklamada, “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; ülkemizin vermiş olduğu bu ekonomik kurtuluş savaşında, ülkemizin herhangi bir köşesine yatırım yapan ve bu yatırımdan ilimizin de nasiplenmesini sağlayan her türlü girişimci ve yatırımcı bizim için kıymetli ve değerlidir. Dolayısı ile herkesin servetini bankalara taşıdığı ya da yastık altına gizlemeye çalıştığı bir dönemde risk alarak istihdama ve yatırıma yönelik çalışma yapan bütün yatırımcıları kutluyor ve onlara bol ve bereketli kazançlar diliyoruz. Şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine ivme kazandıracak her türlü adımın yanındayız ve destekçisiyiz. Ancak hiçbir yatırım hayata geçerken o şehrin dinamikleri ve dokusuyla oynama hakkına sahip değildir. Şehrimizin gelişmesine katkıda bulunan her adım aynı zamanda güzelleşmesine de katkıda bulunmalıdır. Güzelliğimizi ve değerlerimizi yok ederek elde edilecek her servet bizim için helalliğini ve kutsallığını yitirmiş demektir. Yapılmakta olan bu yatırımı mevcut şekliyle kabul etmemiz asla mümkün değildir. Attığımız taş ürküttüğünüz Kurbağaya değecek düzeyde olmalıdır. Hiç kimse ‘yatırım yapıyoruz’ diye ‘size para kazandıracağız’ diye şehrimizin değerlerini yok etme hakkına sahip değildir. Bilinmelidir ki Giresun ve halkımız asla sahipsiz de değildir. Ancak yapılan bu yatırıma Giresun Belediye Başkanı sayın Kerim Aksu’nun sessiz kalması ve bu konuyu gündeme getirmemesi de son derece manidardır. Elbette milletimizin her türlü hassasiyetini takip etmek, vekiller olarak boynumuzun borcudur. Ancak şehirde çakılan her çivi ile yakından ilgilenmek en temel görevi olan belediye başkanının bu konuya duyarsız ve sessiz kalmasını anlamak da mümkün değildir” diye konuştu.

GİRESUN SAHİPSİZ DEĞİL…ŞEHRİN VE HALKIMIZIN HUKUKU BİZİM İÇİN ÖNEMLİ…

Milletvekili Aydın açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı; “Bu konuya ilişkin başta belediye başkanımız olmak üzere şehrin temel dinamikleri düşüncelerini açıklamalı ve milletvekilleri olarak biz de şehrimizin iradesi doğrultusunda gerekli adımları atmalıyız. Herkes bilsin ki bizlerde bu adımları atmakta asla tereddüt etmeyiz. Kamuoyunun düşüncesini açık olarak bilmek isteriz. Bizler kendi hukukumuzdan çok şehrimizin ve milletimizin hukukunu korumak için bu görevlerde bulunmaktayız ve milletin bize verdiği yetki ve gücü milletimizin şehrimizin ve ülkemizin hayrına ve yararına kullanmaktan asla tereddüt etmeyiz. Şehrimizin ve milletimizin her sesine kulak vermek en temel görevimizdir. Hiçbir konuyu polemik ve siyasi rant konusu yapmak gibi bir düşüncemiz de yoktur. Ancak şehirlerin kaderi, siyasetçilerin çekişmesiyle değil, hangi partiye mensup olurlarsa olsunlar siyasetçilerin birlikte hareket etmesi halinde daha doğru yazılacaktır. Bu düşünceden hareketle doğru ve sağlıklı her yatırımın ve yatırımcının koşulsuz yanında olduğumuzu ve şehrimizin kaderi ile oynayan ve değerlerimizi yok edecek her adımında şiddetle karşısında duracağımızı kamuoyuna saygıyla duyururum”
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Haber Yorumlar Altı

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri