ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI

ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI

Haber Resim Üstü
ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI
Giresun
G.Tarihi: 26.03.2018 02:09
569 Okunma
0
Haber Resim Altı
ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI
Giresun Medya Platformu, Beykoz Paşabahçe’de bulunan Giresun Vakfı Tesislerinde yaptığı toplantıda, gündemde öne çıkan konuları değerlendirerek, gündeme bomba gibi düşen herkesi şok eden ve büyük bir üzüntüye sevk eden Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Ada’nın görevden ayrılması ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak bir basın açıklaması yaptı.
BASIN AÇIKLAMASI
Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar yaptığı yazılı açıklamada; ’Giresun’un bağrından çıkan başarılı çalışkan vizyon sahibi iş adamlarına, dürüst bürokratlara, siyasetçilere ve yöneticilere ihtiyaç vardır. Bu sayılan özelliklere sahip yönetici ve bürokratını bu şehir yetiştirmiştir. Fakat maalesef değerlerimize sahip çıkamadığımız gibi, başarılı ve performansı yüksek bürokratlarımızı da sahip çıkma konusunda ne yazık ki zayıf kaldık, lobi faaliyetlerini tam anlamıyla gerçekleştiremedik.
Her şeyden önce insanın kendisi başlı başına bir değerdir. Bir memleketi ekonomik, politik, sosyal, kültürel anlamda öncü yapan, onu yükselten topluma değer katan, içinde taşıdığı, barındırdığı değerlerdir.
Giresun çok önemli şahsiyetler yetiştirmiştir.  Siyaset adamından,  bürokratına, sanatçısından iş dünyasına kadar,  her dalda birçok kıymetli hemşerilerimiz yetişmiştir ama lobi faaliyetini, bir araya gelme becerisini bir türlü gösteremiyoruz. Gösteremeyince de, sesimizi dinletemiyoruz, soluğumuzu kesiyorlar. 
Milli Mücadele döneminde 42. ve 47. Gönüllü Alaylarla destan yazan Giresunlular, zor zamanlarda devletinin ve milletinin yanında durarak ona sahip çıkmıştır.15 Temmuz darbe girişimin de de böyle olmuştur ve ilelebet böyle olacaktır.
İstiklal Savaşımızın kalbinin attığı Afyonkarahisar’ın kıraç bir tepesine “Giresun” damgasını vurarak bir ebediyet kazandıran  “Şehitlik” bizim gurur abidemizdir. Giresun'a çok uzun bir mesafede bu ıssız ve hakim tepeden “Giresun” adı aziz şehitlerimizle beraber ebediyete kadar yaşayacaktır.
Dünyada hiçbir millete ve devlete nasip olmayan İstiklal Savaşı destanının şehitlerin kanları ile yazıldığı bu topraklarda (47. Giresun Gönüllü Alayı Şehitliği) bulunmaktadır. Geçmişi kahramanlıklar ile dolu Giresun halkının değerleri hem devletine ve hem toplumuna önemli hizmetlerde bulunarak övünç kaynağı olmaktadır.
İşte bunlardan biri olan ve öncü bir kanaat önderi değeri olarak Abdurrahman Ada, kısa bir zamanda hem görev yaptığı ilçesine büyük hizmetleri olmuş, hem de memleketi Giresun ve Görele’ye kalıcı somut hizmetleri yaparak övünç kaynağı olmuştur. Örnek olarak gösterirsek İstanbul’da bir örneği dahi olmayan “Giresun Kültür Evi” tesislerini topluma kazandırmıştır ve büyük takdir toplamıştır.
Sivil toplum kuruluşlarımız bütün siyasi görüşlerin üstünde olmalı ve değerlerine sahip çıkmak zorundadır. Biz hepimiz tek yürek olarak bu değerlere sahip çıkmak zorundayız.  “Gün beraber olma zamanıdır, gelin birlik olalım, bizlerde lobi çalışmasına ağırlık verelim.” İstanbul gibi dünya mega kenti İstanbul’da bir ilçenin temsiline el atmış başarılı olmuş, Abdurrahman Ada ve diğer değerlere sahip çıkmak hepimizin görevi olmalıdır.
Sivil toplum kuruluşları güçlerini birleştirerek 2019 yerel ve genel seçimler öncesinde güç birliği yapmalı, hangi partiden olursa olsun siyaset yapmak ve seçime girmek isteyenleri tespit ederek bir çalışma komisyonu kurarak ilk adımları atmalıdır.
Giresun Medya Platformu olarak, siyasi parti ayırt etmeksizin yapılan lobi çalışmalarının takipçisi olacağını bildiriyor, milletimizin Çanakkale ve Afrin zaferini kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere, tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz, ruhları şad olsun.”
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

Blok Reklam 1

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri