BULANCAK'A BÜYÜK MÜJDE

Bulancak Akademik Merkez haline geliyor!

Haber Resim Üstü
BULANCAK'A BÜYÜK MÜJDE
Karadeniz
G.Tarihi: 11.10.2018 11:54
1167 Okunma
0


Diş Hekimliği Fakültesi ve Teknokent Bulancak’ta kurulacak!


Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın girişimleriyle, Bulancak’taki akademik yapılanmaya sıcak bakan Giresun Üniversitesi yönetimi,

Diş Hekimliği Fakültesi’nin Bulancak’ta açılmasına 20 Eylül 2018 tarih ve  2018-150/7 no’lu Senato Kararıyla onay verdi. 

25 Eylül 2018 Salı günü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde (İİBF) gerçekleştirilen Akademik Kurul Toplantısında konuşan Rektör Cevdet Coşkun, Diş Hekimliği Faskültesi’nin Bulancak’ta kurulmasının yanında, Giresun Üniversitesi için çok önemli bir yere sahip Teknokent’in de Bulancak’ta kurulacağını söyledi.

Bulancak Akademik Merkez haline geliyor!

Belediye Başkanı Recep Yakar, “Mevcut, Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO ) ve yine daha önce Bulancak’ta kurulması kararlaştırılan Endüstriyel Sanatlar Meslek Yüksek Okulu’yla akademik anlamda öne çıkan ilçemiz yeni açılacak birimlerle de Giresun Merkez’den sonra en fazla akademik birime sahip olacak bir merkez haline gelecek. Bulancak, Giresun’a yakınlığı ve kolay ulaşılabilir olması sebebiyle de Giresun Üniversitesi’nin gelişim alanı içindedir. Giresun’un en büyük ilçesi konumundaki Bulancak, Diş Hekimliği Fakültesi ve Teknokent’in de hayata geçmesiyle  akademik bir merkez haline dönüşecektir. Yıllardır sürdürülen mücadeleler ve görüşmeler sonucunda bugün gelinen nokta sevindirici ve gurur vericidir” diye konuştu. 
Haber kaynak:http://www.yildizhaber.com.tr/haber-dis-hekimligi-fakultesi-ve-teknokent-bulancak-ta-kurulacak-83119.html

 
Haber Detay Sonu 1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Eynesil'e en son ne zaman geldiniz?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

KARİKATÜR

Deneme kar

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri