VALİ,KATI ATIK BERTARAF TESİSLERİNDE İNCELEMELERDE...

Vali Ünlü’nün Talimatıyla, Katı Atık Bertaraf Tesislerinde İnceleme Yapıldı

VALİ,KATI ATIK BERTARAF TESİSLERİNDE İNCELEMELERDE...
Karadeniz
G.Tarihi: 23.09.2021 07:03
417 Okunma
0
Vali Ünlü’nün Talimatıyla, Katı Atık Bertaraf Tesislerinde İnceleme Yapıldı

Giresun Valiliğinden yapılan açıklamada;

Sayın Valimiz Enver Ünlü’nün talimatlarıyla, Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven başkanlığında oluşturulan teknik heyet tarafından, Görele İlçesi Çavuşlu Beldesinde faaliyet gösteren Katı Atık Bertaraf Tesisinde inceleme yapıldı.

İncelemeye; Görele Kaymakam Vekili Eynesil Kaymakamı İdris Koç ile Çavuşlu Belediye Başkanı Fatih Duzcu da eşlik etti.

Tesis alanında yapılan incelemelerde, tesiste yürütülen modernizasyon faaliyetlerinin bir an önce tamamlanarak gerekli önlemlerin alınması ve faaliyetlerin çevre kirliliğine yol açmadan sürdürülmesi istendi.

VALİ ÜNLÜ, KONUNUN BİZZAT TAKİPÇİSİ

Tesisle ilgili vatandaşlardan gelen her türlü şikâyetin titizlikle incelendiğini belirten Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven, “Sayın Valimiz Enver Ünlü, vatandaşlarımızın sağlığı ve çevremizin korunmasının birinci öncelikleri olduğunu her platformda dile getirmektedir. Bu konunun da bizzat takipçisi” diyerek, Katı atık bertaraf tesisini işleten firma yetkililerini gerekli hassasiyetleri göstermeleri konusunda uyardı.

DENİZE DEŞARJ YAPILMAMASI UYARISI

Katı Atık Bertaraf Tesisini işleten firmadan, atık su arıtma tesisinden denize ve herhangi bir alıcı ortama atık su deşarjı yapılmaması, dengeleme havuzunda bulunan sızıntı sularının taşınması için vidanjör temin edilmesi, tesiste sürekli olarak vidanjör bulundurulması istendi. Tesis alanında yapılan incelemede tesiste görülen eksiklik ve aksaklıkların giderilmesi için de firmaya süre verildi.

Firma sorumluları da tesiste kademeli olarak iyileştirme faaliyetlerini yapacaklarını ve bu kapsamda yapılacak çalışmaların tamamının en geç iki ay içinde tamamlanmasının öngörüldüğünü belirtti.

TESİSTE MODERNİZASYON ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Yapılan incelemelerde; Tesisin işletmesini alan firmanın ihale şartnamelerine bağlı olarak katı atık bertaraf tesisinde modernizasyon çalışmalarına başladığı, atık su arıtma tesisinde verimli çalışmadığı tespit edilen ve öngörülen ünitelerin iyileştirilmesi içen yeni donanımların eklenmesi ve zaman içerisinde yenilenmesi gereken ekipmanların tespiti çalışmalarının yapılmakta olduğu görüldü.

TEKNİK HEYETTEN DETAYLI İNCELEME

Oluşturulan teknik heyet, işletmeci firma yetkilileri ile tesis alanı içerisinde incelemelerde bulunarak, katı atık bertaraf tesisinin durumunu değerlendirdi. İlgili kurumların teknik personeli tarafından kontroller yapılarak, revize edilmesi gereken hususlar tutanağa bağlandı.

Giresun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile incelemeye katılan ilgili kuruluşlar tarafından tespit edilerek tutanağa bağlanan hususlarda yapılması gerekenler kapsamlı bir rapora bağlanarak, tesisin tam anlamıyla çevreye duyarlı ve mevzuata uygun olarak çalıştırılması konusunda yapılacak çalışmalar yakından takip edilecek.

ÇEVREYİ KİRLETMEYE İDARİ YAPTIRIM

Giresun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından incelemeden önce yapılan denetimde, Çevre Kanununda belirtilen hükümlere aykırı olarak, atıkları çevreye zarar verecek şekilde ilgili yönetmeliklerde belirlenen standartlara ve yöntemlere aykırı olarak alıcı ortama vermekten dolayı ilgili firmaya idari yaptırım uygulanarak idari para cezası kesildiği belirtildi. Firma, faaliyetlerin mevzuatlar çerçevesinde yürütülmesi konusunda uyarıldı.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BENZER HABERLER

VİDEO GALERİ

BU HAFTA OKUNANLAR

ANKET

Türkiye′de salgını önlemek için alınan ek tedbirler yeterli mi?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

TARİHTE BUGÜN

2019

YAZAR VE FİKİR ADAMI NURİ AKDİL HAYATINI KAYBETTİ

2016

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞININ AKROBASİ TİMİ SOLOTÜRK KONYA'YA TAŞINDI

2015

TÜRK MÜZİSYEN ANKARALI NAMIK, BUGÜN HAYATINI KAYBETTİ

2006

TÜRKSAT 1B UYDUSUNUN ÖMRÜNÜN BİTTİĞİNİ VE UZAY ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERİLDİĞİ AÇIKLANDI

2004

TÜRKİYE'NİN İLK KADIN DOĞUM UZMANI DR. PAKİZE TARZİ 94 YAŞINDA ÖLDÜ

1996

TÜRK ÖYKÜCÜ KEMALETTİN TUĞCU BUGÜN ÖLDÜ

1986

ALMAN ASILLI TÜRK OYUNCU WİLMA ELLES BUGÜN DOĞDU

1978

TÜRK OYUNCU DAĞHAN KÜLEGEÇ BUGÜN DOĞDU

1972

TÜRK OYUNCU EMRE KARAYEL BUGÜN DOĞDU

1960

BELÇİKALI SİNEMA OYUNCUSU JEAN-CLAUDE VAN DAMME BUGÜN DOĞDU

1957

TÜRK GAZETECİ VE YAZAR HÜSEYİN CAHİT YALÇIN BUGÜN ÖLDÜ

1949

TÜRK ŞAİR ENİS BEHİÇ KORYÜREK BUGÜN ÖLDÜ

1931

BİLİM ADAMI THOMAS EDİSON 84 YAŞINDA ÖLDÜ

1912

TRABLUSGARP SAVAŞI'NI SONA ERDİREN UŞİ ANTLAŞMASI İMZALANDI

1913

I. BALKAN SAVAŞI BAŞLADI

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri